💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаРобота
17 липня 2023, 19:17
2023-07-17
Німецькому програмісту заборонили в'їзд в Україну на три роки. Причина — фейковий дозвіл на роботу від роботодавця, що повідомляв про себе неправдиві дані
19 червня 2023 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області розглянув позов німецького програміста, якого виселити з України за свідченням роботодавця. Розповідаємо деталі історії.
Згідно з матеріалами справи, адвокат позивача, на ім’я Cohen Eillon звернувся з позовом до Уманського відділу Управління Державної міграційної служби України в Черкаській області про визнання протиправними дій та скасування рішення.
За його даними, 28 листопада 2019 року громадянин Німеччини отримав посвідку на тимчасове проживання терміном дії до 17 жовтня 2022 року на підставі працевлаштування в ТОВ «БІОС СИСТЕМ» на посаду програміста.
14 серпня 2020 року ЦМУ ДМС у Києві та Київській області її анулювала у зв’язку зі скасуванням дозволу на працевлаштування іноземця.
У листопаді німця оштрафували на 5100 грн, виставили з країни за порушення міграційних правил та заборонили в`їзду в Україну на три роки.
Адвокат зазначає, що позивач покинув територію України вчасно, що доведено відповіддю Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України. Тож наразі позивач перебуває за межами України.
Він вважає, що відповідальний підхід німця до українського законодавства, ат також той факт, що він не ухилився від виїзду навіть попри загрозу своєму життю та здоров`ю в умовах воєнного стану в Україні, може пом’якшити рішення про заборону в`їзду позивачеві в Україну строком на 3 роки, бо є помилковим і поспішним.
І тому просить рішення про заборону в'їзду на три роки скасувати.
Псевдоробота
У листопаді 2022 року вияснилося, що німець програмістом у ТОВ «БІОССИСТЕМ» фактично не працював і не мав відповідної освіти.
Позивач має подвійне громадянство, що підтверджується копією національного паспорта позивача Федеральної Республіки Німеччини та Ізраїлю.
СБУ встановила, що ТОВ «БІОССИСТЕМ» надала неправдиву інформацію стосовно місця провадження своєї підприємницької діяльності, та про працевлаштування іноземних громадян на території України, що посприяло на підставі неправдивих відомостей і підроблених документів громадянину Німеччини отримати дозвіл на застосування праці іноземців та у посвідки на тимчасове проживання в Україні, за якою проживав в Україні.
Рішення суду може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів із дня його проголошення.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю, аби влаштуватися маркетологом в IT-компанію: 30 запитань і поради від досвідченого фахівця
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди та отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Маркетинг спеціаліст IT-компанії Universe Катерина Скрипка розповіла, що треба знати та як вдало пройти співбесіду в IT-компанію маркетологам-початківцям.
«Я вигоріла настільки, що вже не могла дивитися на комп'ютер». Історія QA-інженерки про великі гроші, безглузді купівлі, вигорання та дауншифтинг
Хмельничанка Олена Шеліна ― айтішниця, яка настільки вигоріла на роботі, що вирішила покинути IT-сферу та докорінно змінити своє життя. За 9 років роботи в IT дівчина пройшла всі ступені кар’єрного зростання, змінила кілька компаній і навіть напрямів. Та прокинувшись одного ранку, вирішила, що більше не зможе виконувати свою роботу якісно. Дівчина переїхала в село, завела господарство та повністю змінила професію. Розповідаємо її історію.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі