😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олексій ДзюбаВійна
3 квітня 2022, 13:26
2022-04-03
«Прийшли російські війська, замкнули хлопців у підвалі, і весь зв'язок обірвався». В «Київстар» розповіли про роботу останньої базової станції в розбомбленому Маріуполі
Видання Wired розповідає історію як протягом кількох тижнів єдина мобільна базова станція в Маріуполі, яка належала мобільному оператору Київстар, дозволяла тисячам містянам залишатися на зв’язку до прибуття російських військ. dev.ua переказує головне.
Видання Wired розповідає історію як протягом кількох тижнів єдина мобільна базова станція в Маріуполі, яка належала мобільному оператору Київстар, дозволяла тисячам містянам залишатися на зв’язку до прибуття російських військ. dev.ua переказує головне.
1. «Київстар» мав семиповерховий офіс в Маріуполі, в якому розміщувалося «ядро» зв’язку. До нього було підключено до 148 базових станцій. Через них, своєю чергою, можна було телефонувати та відправляти повідомлення друзям і близьким. «Одна за одною всі базові станції почали виходити з ладу. Перш за все через відключення живлення, потім через фізичні пошкодження»», — розповів Володимир Лутченко, технологічний директор «Київстару».
Фото — Wired
2. На початку війни українські мобільні оператори об’єднали свої мережі. Мобільний оператор lifecell каже, що його послуги в Маріуполі були відключені з 27 лютого. Оскільки росіяни пошкодили електромережу, працівники «Київстару» підтримували останню базову станцію в Маріуполі в режимі онлайн вручну, за допомогою генератора. Навіть із відновленням обслуговування зв’язок був слабким, каже Лутченко. Люди тяжіли до будівлі «Київстар», де сигнал був найсильнішим, щоб вийти в Інтернет і повідомити про себе близьким. Тоді на офіс був здійснений напад.
Фото — Wired
3. Щодня до евакуації 15 березня, Микола Осиченко — глава каналу «Маріупольське ТБ» — підіймався на 10-й поверх своєї міської квартири в центрі міста, вмикав телефон і шукав мобільний зв’язок. Потім він відкривав камеру і записував відео для своєї сторінки у Facebook. Це був знак для його друзів, що він і його сім’я все ще живі, незважаючи на руйнування від російських військ. Під час дорогоцінних хвилин онлайн Осиченко також звертався до Telegram та новинних сайтів, щоб повідомляти про останні події іншим у своїй будівлі, чиї пристрої були вимкнені.
Фото — Wired
4. Протягом 2 тижнів приблизно на початку березня двоє інженерів «Київстару» щоранку ходили до офісів і запускали дизель-генератор, який підключили до обладнання телекому, каже Лутченко. Після підключення до міста деякі комунікації будуть відновлені. Зв’язок, можливо, був нечітким, але він давав людям кілька хвилин, щоб зв’язатися з близькими, новинами про війну та світом за його межами. Вночі, щоб врятувати запаси газу, що скорочуються, вони вимикали генератор. Відтоді, каже Лутченко, офіс «Київстару» неодноразово обстрілювали, а зв’язок базової станції остаточно розірвався в середині березня.
Фото — Wired
5. Закриття базової станції «Київстар» залишає місто ізольованим. «Нуль», — каже Лутченко про мобільний зв’язок Маріуполя. «Зв’язку немає взагалі». Лутченко не знає, що сталося з інженерами, які підтримували службу для тисяч людей. «На жаль, одного разу прийшли російські війська, увійшли в будівлю, замкнули хлопців у підвал і зв’язок обірвався», — розповідає Лутченко. «З того часу ми не маємо жодної інформації чи де вони». На щастя 31 березня 2022 року він отримав повідомлення, що інженери, які обслуговували базову станцію в офісі «Київстар», вижили.
Блогерка Маріанна Вишемірська стала символом розбомбленого росією пологового будинку в Маріуполі. Сьогодні вона засуджує Україну і співчуває вбивству Дугіної
9 березня 2022 року російські окупаційні війська артобстрілами зруйнували пологовий будинок № 2 у Маріуполі, внаслідок чого постраждало 17 людей. Після цього в мережі з’явилась фейкова інформація, що вагітні жінки зі зруйнованого пологового будинку — це нібито зрежисований спектакль. Однією з тодішніх постраждалих стала місцева блогерка Маріанна Вишемірська. Розповідаємо, що змінилося за півроку з моменту трагедії для дівчини.