💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олексій ДзюбаВійна
11 листопада 2023, 13:21
2023-11-11
Рік тому наші мужні воїни звільнили Херсон. Згадуємо, як до боротьби проти рф долучилися айтівці
Рівно рік тому, 11 листопада 2022 року, наші мужні воїни звільнили Херсон. Після майже дев’яти місяців окупації на вулицях міста замайоріли синьо-жовті стяги, а жителі міста масово вийшли зустрічати ЗСУ, фотографувалися та раділи довгоочікуваній свободі. Ми згадуємо історії айтівців, як долучилися до руху опору та зробили свій внесок у звільнення українського міста.
В березні 2022-го ми поговорили з 46-річним айтівцем Русланом. Він — корінний житель Херсона, все життя прожив в цьому місті. Понад 10 років Руслан займається IT. З приходом до міста російських військ він, як і десятки тисяч інших жителів, почав виходити на мітинги проти окупантів.
«Ми не маємо забувати за Херсон»
«Окупанти намагаються заморити людей. Крім продуктових магазинів майже нічого не працює. З 1-го травня росія намагається запровадити рублі». В травні минулого року засновник та керівник IT-компанії Jooble Роман Прокоф’єв розповів про життя в Херсоні під окупацією та пригадав місто в якому народився і виріс.
«Я розумів, що не сьогодні-завтра по мене прийдуть»
В липні 2022-го ми поговорили з 20-ти річним Максом Коваленко, Motion Designer та Video Editor з Херсонської області, який останні 7 років проживав у місті Херсон. Він був під окупацією та зміг виїхати до Києва. Максим розповів, як айтівці виживали та працювали у Херсоні.
Учитель із Херсону, що втік з окупації до Дніпра, заснував безоплатну онлайн-школу фізики для всіх охочих
У серпні розповіли історію викладача Херсонського фізико-технічного ліцею Максима Пашка. Він переїхав до Дніпра та разом із колегами заснував онлайн-школу з фізики для своїх учнів і всіх охочих ґрунтовно вивчати природничі науки.
«Як херсонські інтернет-провайдери пов’язані з Ростелекомом?»
У вересні минулого року ми з’ясували, що такі провайдери як «Плутон СВ», «Укрком», «Статус», а також «ХерсонТелеком» (SkyNet) обмінюються трафіком з «Міранда Медіа» (російська телеком-компанія в окупованому Криму). А вона в свою чергу напряму пов’язана з Ростелекомом.
Черга до вільної розетки та старлінки прямо на вулицях. Як херсонці отримують Інтернет
Після звільнення Херсону від російських окупантів, у місті відновили роботу українські компанії — банки, мобільні оператори, сервіси таксі, магазини тощо. Місцеві інтернет-провайдери ставили тарілки старлінк просто на вулицях, де люди поруч заряджали свої телефони.
«Я розумів, що не сьогодні-завтра по мене прийдуть». Айтішник з Херсона про виживання в окупованому місті та партизанський рух в регіоні
20-ти річний Макс Коваленко, Motion Designer та Video Editor з Херсонської області, останні 7 років проживав у місті Херсон. Він був під окупацією та лише нещодавно зміг виїхати до Києва.
Його місто і до нині знаходиться під контролем російських військових та не здається. Люди виходять на мітинги, не вщухає партизанський рух. На інформаційному фронті до нього долучаються й айтішники, бо «Херсон — це Україна».
Максим розповів нам, як очевидець, що там відбувалось, як вижити айтішникам у Херсоні, чи можливо там працювати та як звідти виїхати.
«Життя під владою росіян — нуль балів з нуля». Одкровення моушен-дизайнера з Херсону, що зміг вибратися з окупації
Motion Designer та Video Editor Макс Коваленко вибрався з окупованого Херсону. Він поділився своєю історією та враженнями про життя в окупації в LinkedIn. Публікуємо його розповідь дослівно.