Наталя ХандусенкоРобота
12 вересня 2023, 17:25
2023-09-12
Техногіганти рішуче намагаються повернути айтівців до офісів. А яка ситуація в ІТ-компаніях України
Менеджмент технокомпаній почав частіше наголошувати, що робота вдома призводить до падіння ефективності. Згідно з опитуванням Future Forum, така думка переважно притаманна керівникам, чий вік перевищує 50 років. А їхні аргументи часто не відповідають реальним фактам.
Менеджмент технокомпаній почав частіше наголошувати, що робота вдома призводить до падіння ефективності. Згідно з опитуванням Future Forum, така думка переважно притаманна керівникам, чий вік перевищує 50 років. А їхні аргументи часто не відповідають реальним фактам.
Вимірювання ефективності роботи вдома під час пандемії проводилися не раз. Дослідження, у якому використовувалося програмне забезпечення для моніторингу співробітників, показало, що перехід на віддалену роботу збільшив продуктивність на 5%. Натомість цифри щодо офлайн-працівників невтішні. Співробітники в офісі працюють здебільшого 39% часу. Інший час вони витрачають на купівлю речей в інтернеті, перевірку соціальних мереж і пошук нової роботи, пише «ЕП».
Найкращі три аргументи на користь віддаленої роботи
Аргумент 1
Дослідження Чиказького університету показало, що працівники, які працюють віддалено, заощаджують до 35% часу, який вони витрачали б на дорогу на роботу. Це означає, що вони мають додатковий час, який можуть використовувати для продуктивної роботи, особистого розвитку або відпочинку.
Аргумент 2
Для груп, уразливих щодо расизму чи сексизму, віддалена робота — хороший варіант уникнути неприємних ситуацій під час взаємодії з колегами.
Аргумент 3
Більшість офісів провідних ІТ-компаній розташовані у великих містах, де оренда житла та вартість життя забирають значну частину доходу. Під час локдаунів чимало спеціалістів покидали великі міста і переїжджали на периферію.
Яка ситуація з ремоутом в Україні
EPAM
«За ці роки робота вдома стала новою нормою життя і навряд чи бізнес повернеться до стовідсоткової присутності спеціалістів в офісі», — зазначає директорка з управління талантами компанії «EPAM Україна» Наталя Колядко.
У EPAM 95% спеціалістів віддають перевагу віддаленому формату співпраці. У компанії запевняють, що планів щодо повернення фахівців в офіс наразі нема.
SoftServe
У 2023 році лише 14% фахівців компанії SoftServe в Україні відвідують офіси. «SoftServe об’єднує фахівців в усій Україні, тому колеги можуть жити в містах, де ми не маємо офісів», — пояснює регіональна менеджерка компанії Анастасія Фролова.
GlobalLogic
Крім того, на відвідуваність офісів впливає їхнє розташування щодо лінії фронту. Так, офіси GlobalLogic у Львові та Києві в робочий день відвідують 600 фахівців, а в Харкові та Миколаєві будівлі компанії взагалі зачинені.
«Віддалений режим праці здебільшого не впливає на продуктивність. Ефективність роботи наших фахівців — 98–99% від довоєнних показників. Ми не думаємо, що в майбутньому всі спеціалісти повернуться в офіси. Буде гібридний формат: віддалена робота і періодичні візити в офіс», — підсумовує віцепрезидентка, операційна директорка GlobalLogic Ukraine Анна Щербакова.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі