🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаРобота
6 липня 2022, 08:45
2022-07-06
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
Шишенко зауважила, що у своїй практиці ніколи не бачила, щоб роботодавець, відкривши резюме, сказав: «Кандидат підходить на нашу вакансію, у нього є необхідні знання, навички та досвід, які вимагаються у вакансії, але ж, от біда, форма резюме не та і не підходить саме для нашої країни».
Юлія вважає, що роботодавці, які витрачають мільйони доларів на підбір персоналу, не будуть відмовляти кваліфікованим кандидатам через таку формальність.
За її словами, найімовірнішою причиною відмови є те, що роботодавець відкриває резюме й не бачить необхідної організаційної та професійної інформації, яка б дала змогу йому визначити, чи підходить кандидат на вакансію, та ухвалити рішення, чи варто запрошувати шукача на співбесіду.
«Тобто питання у наповненні, а не формі. І для того, щоб отримати запрошення на співбесіду в певну країну, треба, крім самого вміння виконувати певну роботу, мати вичерпну інформацію в резюме, яка потрібна роботодавцю на етапі розгляду резюме й запрошення на першу співбесіду», — зауважила вона.
Юлія акцентує увагу на тому, що резюме повинно бути зручним та графічно якісним документом. «Але це не вимоги якоїсь конкретної держави чи компанії. Просто так повинно бути завжди», — зазначила фахівчиня.
Також вона нагадала базові правила складання резюме.
Резюме повинно містити:
Організаційну інформацію, яка допоможе роботодавцю зрозуміти, де ви, чи готові переїхати, чи потрібна вам віза, як із вами сконтактувати.
Стратегічну інформацію про те, яку конкретно роботу ви шукаєте, можете і бажаєте виконувати. Які навички, досвід, знання чи освіту ви маєте, щоб виконувати завдання на цій посаді.
Професійну та більш детальну інформацію про попередній досвід, освіту, сертифікати, знання технічних систем та інструментів, знання мов тощо.
Проте є випадки, коди деякі типи роботодавців все ж вимагають резюме у певній формі. Наприклад, державні установи, неурядові чи певного спеціального призначення. У такому разі в самій вакансії чи під час подання нададуть форму чи список документів, які потрібно заповнити певним чином.
У певних країнах складися деякі традиції щодо оформлення резюме, але навіть якщо форми не дотримано, роботодавці не будуть відмовляти іноземним кандидатам через незнання цих традицій.
«Тому, коли ви будете направляти своєму кар'єрному консультанту запит на розробку резюме, то, звісно ж, країна теж буде цінною інформацією, але важливіше запитати, чи допоможуть вам зробити резюме, яке буде показувати ваш професійний рівень й допоможе отримати запрошення на співбесіду», — зазначила консультантка.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі