💰 Хочеш вільно розраховуватись криптою? Trustee Plus - криптогаманець і платіжна картка 💳👉
Олександр КузьменкоГаджети
17 жовтня 2024, 12:09
2024-10-17
Tesla показала оновлення для гуманоїдних роботів Optimus, яке допомагає їм орієнтуватися в незнайомому просторі та самостійно вирушати на підзарядку
Компанія Tesla випустила оновлення для свого гуманоїдного робота Optimus, яке робить його більш автономним. Раніше вони стали важливою частиною презентації Cybercab, але виявилося, що ними керували люди-оператори.
Нове відео, опубліковане в X (Twitter) акаунті Tesla Optimus демонструє нові навички робота. «Усі нові навички засвоюються однією нейронною мережею, яка також працює в режимі реального часу на вбудованому комп’ютері Optimus», — відзначають в компанії.
Ось що нового навчився гуманоїдний робот Ілона Маска:
Тепер він може самостійно досліджувати раніше небачені кімнати простори.
Робот може самостійно знайти найближчу зарядну станцію і під'єднатися до неї за допомогою задніх камер.
Optimus може підіймати відносно важкі вантажі, наприклад, 11-кілограмовий лоток з акумулятором.
Разом кілька ботів можуть створювати спільне розуміння свого оточення.
Optimus навчився ходити по сходах і подати різні предмети за запитом
Тепер він може взаємодіяти з людьми за допомогою штучного інтелекту.
Останній пункт особливо цікавий, враховуючи нещодавню презентацію автономного таксі Cybercab. На ній роботи Tesla змішувалися з натовпом, подавали гостям напої та грали з ними в ігри, а також танцювали в альтанці й навіть могли розмовляти.
Однак швидко з’ясувалося, що роботи «покладалися на телеоперації (втручання людини)». Утім, Tesla особливо й не намагалася переконати когось у тому, що роботи Optimus діють самостійно.
В одному з відео з презентації робот на запитання, наскільки він контролюється ШІ, жартома відповів відвідувача, що «може трохи». В іншому випадку Optimus підтвердив, що не є повністю автономним і сказав, що «сьогодні мені допомагає людина».
Нагадаємо, що нещодавно CEO Tesla і мільярдер Ілон Маск представив давно обіцяне роботаксі Cybercab. Він прибув на сцену на одному з роботаксі й заявив, що його виробництво почнеться у 2026 році. Ціна на Cybercab складатиме менш як $30 000. За словами підприємця, вони коштуватимуть 20 центів за милю пробігу.
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.
Українка стала Software QA Engineer в Tesla. Як проходила співбесіда і які умови роботи
Українка Вікторія Терещенко стала Software QA Engineer в Tesla. У блозі на DOU вона розповіла, як проходила співбеседу і які умови роботи в американській компанії.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі