Стас ЮрасовТаке життя
8 липня 2022, 18:39
2022-07-08
Українка стала Software QA Engineer в Tesla. Як проходила співбесіда і які умови роботи
Українка Вікторія Терещенко стала Software QA Engineer в Tesla. У блозі на DOU вона розповіла, як проходила співбеседу і які умови роботи в американській компанії.
Українка Вікторія Терещенко стала Software QA Engineer в Tesla. У блозі на DOU вона розповіла, як проходила співбеседу і які умови роботи в американській компанії.
У серпні 2021 року Вікторія вирушила разом з однорічною дитиною та котом до Каліфорнії.
Ми публікуємо найцікавіші моменти з цієї історії.
1. Чоловік зайшов у кімнату і сказав, що відправив моє резюме до Tesla… «Ті-лі-лінь-ті-лінь-ті-лінь» — дзвонить айфон. Беру слухавку. «Доброго дня, я рекрутер компанії Tesla, зацікавило ваше резюме, чи ви ще відкриті до пропозицій?». Не знаю, як виглядало моє обличчя в той момент і якого діаметру були зіниці, але руки і голос почали тремтіти. «Так, відкрита до пропозицій», відповіла я і пішла шукати чоловіка по квартирі, щоб прибити його.
2. Після дзвінка від рекрутера мені на пошту надійшов лист з посиланням на сайт, де мені за певний час в режимі онлайн потрібно було вирішити завдання по типу easy/medium з leetcode, відповісти на 10 запитань з теорії тестування, а також вирішити пару завдань з SQL на кшталт JOINs.
3. Другий етап — співбесіду онлайн з тестувальником компанії Tesla.
Протягом 45 хвилин мені потрібно було відповісти на кілька питань про попередні проєкти, а також ми «пройшлися» по завданнях з першого етапу, я пояснила своє рішення, після чого мене попросили покрити кодом corner cases, яких не вистачало до 100%.
4. Третій етап — 4 години співбесіди!
У мене і так був величезний стрес протягом 45 хвилин через рівень англійської, а тут на мене чекає 4 години! Чотири співбесіди поспіль з різними співробітниками компанії, кожна співбесіда по 45 хвилин, і одна 30-хвилинна перерва.
Співбесіда з Sr Software QA Engineer. Питання про досвід, одне завдання написати UI тест і API тест (десеріалізувати JSON і провалідувати response). На цьому етапі співбесіди я навіть пожартувала, а тестувальник з того боку навіть зрозуміла мій жарт, що буває рідко).
Співбесіда з Staff Software QA Engineer. Завдання easy з leetcode з масивами, а також декілька завдань з SQL. Тут процес пройшов не так, як я хотіла, тому що у мене виникли деякі труднощі при вирішенні задачі з масива оптимальним шляхом. Але я її таки вирішила.
Співбесіда з Staff Software Engineer. Тут мені, певно, підіграли молитви моєї мами чи просто фортуна — цей етап скасували.
Співбесіда з Manager, Software Engineering. Знову розпитували про попередні проєкти, деякі ситуаційні питання і питання про дизайн патерни та Java Core, оскільки менеджер у минулому був лідом розробників на Java.
5. Заробітна плата.
Tesla відома своїми відносно невеликими зарплатами, у порівнянні з FAANG/MAANG.
«Виделка» на мою позицію була $100-150К разом з акціями, за що я, звичайно, також вдячна.
Що ще було кумедним, начитавшись про торгівлю в офері, я намагалася торгуватися. І вийшло так, що мені запропонували підсумковий офер на суму меншу, ніж попередньо домовлялися, так що сторгувалася я собі в мінус. Рекрутер у день дзвінка повідомив попередні цифри, а потім, після отримання фідбеку від усіх, — підсумкова сума була знижена на $10К :)
6. Бенефіти/плюшки Tesla
Є хороша медичне страхування, матчинг у пенсійну програму $401К, плюс, знижка 35% на продукцію (крім машин) за типом мерч продукції Tesla — балахонів/чашок тощо.
Також є можливість отримати безкоштовний автопілот на нову машину Tesla Model S/X/3 (вартість повноцінного бета автопілота вже сягає близько $12К разово або близько $200 доларів на місяць).
7. Які гаджети видали
У перший робочий день мені видають новенький Apple Macbook M1 та… все) А я так хотіла чашку/футболку/ручку… Мабуть, криза вже почала потихеньку підкрадатися до Кремнієвої долини, тож нічого, окрім ноутбука, так і не видали. Колега мого чоловіка, який нещодавно отримав Green card та перейшов у Amazon, також отримав лише один Mac.
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.