🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоВійна
15 липня 2024, 17:19
2024-07-15
Український легкомоторний літак Як-52, який збив вже 12 ворожих дронів, дедалі більше дратує росіян
За три місяці два українські пілоти Як-52 збили щонайменше 12 російських безпілотників, якщо вірити позначкам, які вони залишили на борту літака. Їхня результативність починає дратувати окупантів.
За три місяці два українські пілоти Як-52 збили щонайменше 12 російських безпілотників, якщо вірити позначкам, які вони залишили на борту літака. Їхня результативність починає дратувати окупантів.
«Чи не час його збити?» — передає слова одного з російських блогерів Forbes.
Проблема для росіян полягає в тому, що Як-52 важко збити з тієї ж причини, чому він є ефективною платформою для озброєного дробовиком члена екіпажу, який веде прицільний вогонь по безпілотниках поблизу, а саме — Як-52 міцний і непомітний.
Це двомісний одномоторний навчально-тренувальний спортивний літак-моноплан із низькорозташованим крилом та триколісним шасі, який серійно випускався з 1979 по 1998 рік. Він мало помітний на екранах радарів російських батарей ППО дальнього радіуса дії.
Нещодавно інший російський блогер поскаржився на те, що екіпаж Як-52 стріляє по їхніх БпЛА «як у тирі» над Одесою на півдні України.
Західне видання пише, що в пошуках ефективного методу знищення російських безпілотників вартістю близько $100 000 доларів без використання ракет Patriot за $4 млн (або інших дорогих засобів ППО), ще у квітні українці почали підіймати в повітря Як-52, маневруючи на відстані пострілу з рушниці біля ворожих дронів.
Це спрацювало настільки добре, що на початку липня українське розвідувальне управління почало тренувати стрільців для полювання на російські безпілотники зі спортивних літаків українського виробництва «Аеропракт А-22». Успішні полювання екіпажу Як-52 надихнули на цілу нову тактику боротьби з безпілотниками.
«Як-52 літав над Одесою і з високою ефективністю збивав наші розвідувальні БПЛА протягом тижня, викликаючи сміх у деяких колах. Операторам БПЛА і нам давно вже не смішно», — пишуть росіяни.
Однак поки незрозуміло, що російські військові можуть вдіяти з Як-52. Зона його патрулювання — щонайменше 80 миль від найближчої російської позиції. Проте найближчі російські батареї ППО, ймовірно, знаходяться набагато далі, оскільки українські безпілотники й ракетні нальоти продовжують виснажувати їх чисельність і відтісняють їх все далі від лінії фронту.
У будь-якому випадку, Як-52 може бути важко виявити. Одне дослідження 1976 року показало, що Cessna 172 — гвинтовий літак, схожий на Як-52 за розміром і формою — має поперечний переріз радара менше квадратного метра під певними кутами. Це на чверть менше, ніж у типового винищувача.
Окупанти, які керують дронами, можуть спробувати протаранити український літак. Однак пошкодження від удару 20-кілограмовим безпілотником ZALA в 1,5-тонний Як-52, можуть бути недостатньо серйозним для його збиття.
«Усі іноземці, які бачать мої літаки, кажуть: „Блін, як дешево“. Усі українці, які дивляться, кажуть: „Дорого“». Як Дмитро Шимків розвиває компанію-виробника БПЛА, що можуть гайнути на 3100 км аж за Урал
Підключай Megogo зі знижками за акційними тарифами.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)