🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Олександр КузьменкоВійна
13 листопада 2024, 15:51
2024-11-13
Дешеві російські дрони «Молнія» отримали бойову частину і тепер тероризують жителів Харкова. Чому про них складно попередити повітряною тривогою
Останніми днями російська окупаційна армія почала застосовувати невеликі фанерні БпЛА «Молнія» з бойовою частиною проти Харкова. Раніше вони використовувалися здебільшого як приманки для української ППО, але тепер несуть смертельну небезпеку для харків’ян, які говорять, що вони не здіймають повітряних тривог.
Як повідомляє «Суспільне», армія рф використала дрони «Молнія-1» 12 листопада для атаки по Слобідському та Салтівському районах Харкова. Від ударів постраждали три жінки віком від 55 до 70 років; російські дрони також пошкодили вікна у чотирьох багатоповерхівках, два автомобілі та електроопору.
«Це доволі примітивний за конструкцією і доволі дешевий боєприпас, на борту він може нести від трьох до п’яти кілограмів вибухівки. Порівняно з тим же „Шахедом“, де 50 кг вибухової речовини, він є набагато менш потужним, але він в рази дешевший, ніж „Шахед“, і може завдавати ураження саме вибухом, розльотом уламків», — розповів речник Харківської облпрокуратури Дмитро Чубенко.
За його словами, це «дуже примітивний дрон», який був створений в останні кілька років з картону, фанери та пластику. Начальник слідчого управління нацполіції Харківщини Сергій Болвінов повідомив, що використання «Молнії» з боєприпасом фіксується вперше.
«Ми фіксували, що такі БпЛА раніше залітали в Харківську область та Харків, однак вони були без бойової частини. Ворог використовував їх, на наш погляд, щоб ввести в оману протиповітряну оборону, тому, що вони були без бойової частини. Або пристрілювалися», — сказав він.
Ці дрони можуть літати на відстань до 40 км і мають дві модифікації. «Молнія-2» з двома двигунами, «Молнія-1» — з одним двигуном.
На думку Чубенка, росія почала використовувати такі дешеві дрони, бо їй дедалі важче продовжувати війну проти України.
«Ворог, не маючи можливости фінансово і технічно продовжувати цю війну, маючи незначні, десь невеличкі, а подекуди й негативні результати своїх наступальних дій, переходять на тероризування місцевого населення», — вважає речник облпрокуратури.
Він додав, що обстріли з невеликих БпЛА не несуть ніяких військових результатів, і «від своєї безпорадности на полі бою» росіяни завдають удари чим тільки можуть. «З якоїсь фанери роблять БпЛА і просто б’ють по середмістю, по околицях, по спальних районах, не маючи можливостей досягти військових цілей», — зазначив Дмитро Чубенко.
Харків’яни також звертають на таку небезпечну рису атак «Молніями», що вони можуть завдавати удари по місту до того, як про їхнє наближення попередить повітряна тривога.
Очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов пояснив, чому «Молнію-1» не фіксує система повітряної тривоги. За його словами, ці дрони працюють на електротязі й не мають такого двигуна, теплову сигнатуру якого могли б вловити Повітряні сили ЗСУ. Він додав, що українські військові працюють над розв’язанням цієї проблеми.
Як розповіли dev.ua в український моніторинговій групі monitor, яка займається відстеженням російської авіації (з фокусом на стратегічну), наразі відбувається збір інформації про ці дрони.
«Все що можу сказати зараз, що це невеликі FPV-дрони з невеликою БЧ. Для виявлення силами ППО вони досить проблематичні. Швидше за все найбільш ефективним способом боротьби з ними буде глушення частот оператора дрона засобами РЕБ», — повідомив представник групи в коментарі dev.ua.
Нагадаємо, що раніше Сили Оборони отримали «картонні» дрони від австралійської компанії Sypaq. Схожими БпЛА, але українського виробництва, ЗСУ минулого року атакували аеродром в Курську в рамках операції «Картоном по губах». Тоді вдалося пошкодити 4 літаки СУ-30, 1 МіГ-29 і 1 ЗРК С-300.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)