🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і безкоштовно випускати картку для розрахунків 👉
Наталя ХандусенкоНавколо IT
23 листопада 2024, 08:51
2024-11-23
Вдень сеньйор менеджер та відповідає за Software Development підрозділ, а вночі — музикант. Історія айтівця Вадима Матузенка, який з братом створив гурт і вже випустили перший кліп
Вадим Матузенко — сеньйор менеджер в компанії Deloitte та відповідає за Software Development підрозділ зі 100 людей. Два роки тому з братом Мироном створили гурт, і нещодавно випустили свій дебютний мініальбом та перший кліп.
Двоє братів Матузенко є протилежностями в усьому. Мирон — студент філософського факультету Києво-Могилянської академії — віддає перевагу інді-, поп- та фолкмузиці. Йому подобається співати та писати тексти: у свої 21 роки вже випустив книгу віршів і написав десятки текстів пісень.
Вадим, навпаки, полюбляє рок та метал, залюбки займається технологічним аспектом «виробництва», що для нього є найцікавішою частиною.
«Скільки зараз техніки і ПЗ потрібно використати для отримання продукту! Це ж просто кайф, в цьому всьому розібратися», — сказав Вадим в інтерв’ю dev.ua.
Два роки тому брати вирішили створити гурт. Усе почалося просто. Одного дня Вадим сказав брату: «Я вмію грати на гітарі, а ти вмієш співати та грати на фортепіано. Пиши пісні й будемо гуртом».
Хоча Вадим займався музикою з 6 років і з 14 грав у гуртах, для реалізації проєкту йому довелося вивчати звукозапис, програмування синтезаторів і інших інструментів, зведення, мастеринг, зйомку відео, роботу зі світлом, монтаж та колористику.
«Найскладніші навички ті, котрі не мають єдиновірних результатів. Так, будь-яка пісня може бути зведена по-різному різними mix engineers. І кожен такий варіант може бути хорошим. Тому наявність ментора є обов’язковою умовою», — зауважив айтівець.
Мирон теж навчався у музичній школі, але за класом фортепіано, вивчав вокал та композицію. Попри певний досвід, каже, що найскладніше йому було навчитись писати хороші пісні, знайти правильну фразу, акорд чи інструмент.
«Поки не почнеш сам займатися музикою навіть не уявляєш як це складно: написати пісню, записати мінус і випустити її. І щоб воно все звучало органічно», — пояснює Мирон.
Гурт назвали Ion Iris — вибір, який ґрунтується саме на протилежностях між Вадимом та Мироном.
«Наш із братом бекграунд сильно відрізняється. В тому числі й музичний. Отож, ми мали зустрітися десь посередині. Наша назва — саме ця зустріч. Ion Iris — це і два герої грецької міфології. Це також і квітка й частинка молекули. І колір. Ця назва має велику хмару сенсів і про деякі ми дізнаємось в майбутньому», — пояснює назву Вадим.
7 листопада брати випустили перший мініальбом «I» і кліп HOLOD.
«Наш перший EP (ред. — мініальбом) — це щоденник моїх емоцій за 19 років. Тоді кожен день, добрий чи поганий, здавався грандіозним. Думаю, це надихнуло наш „епічний“ саунд. Тоді я часто почувався самотнім. Тому багато в чому цей EP про самоту. Звідси й назва — „I“ („Один“)”», — розповів Мирон.
Кліп на пісню HOLOD, можна сказати, вийшов випадково. Брати забронювали студію на пару годин і хотіли зняти кліп на пісню, що вийде у 2025 році. Але вже по дорозі на зйомку змінили всі плани.
«Як же мій внутрішній менеджер тоді був розлючений! Не можна так різко змінювати плани! Після зйомки пройшло пів року і коли я сів монтувати, зрозумів, що допустив купу помилок в той день. Але вийшло краще, аніж ми очікували», — зізнався Вадим.
На думку Вадима, найголовніше, що вони змогли підтримувати темп і видавати стабільні результати довгий проміжок часу.
«В роботі гурта це один із дуже важких аспектів — вміти бігти марафон, а не спринт. Окрім EP із нашими піснями, ми вже випустили із десяток каверів із відеорядом, — каже айтівець. Прослухати їх можна в TikTok та Instagram гурту.
Гроші та час
«Приємний аспект полягає в тому, що можна почати створювати щось вже з мінімальними вкладеннями грошей. А за $20 000 ви можете отримати професійну якість записів без компромісів і обмежень. (Хоча і сотні тисяч теж є куди вкласти). І я закликаю спробувати кожного зробити свій перший трек! Але, найбільші вкладення — це вкладення часу. Я займаюся музикою з 6 років і з 14 граю у гуртах. Все ще вмію набагато менше, аніж хотів би. В це хобі можна заходити лише, якщо сам процес вас захоплює», — зазначає Вадим.
Брати виступають проти піратства і всі ліцензії обов’язково оплачують.
«Це змушує краще розбиратися в тому, за що заплатив, а не звантажити 100 плагінів з торент-трекера і в жодному не знати нюансів», — каже айтівець.
Музика та програмування: що спільного
Як музика, так і програмування мають велику математичну частину, вважає Вадим. А із розвитком ПЗ, створення музики стає дуже схожим на розробку у багатьох аспектах. Крім того, у своєму проєкті брати застосовують ІТ-менеджерські підходи.
«У нас є Jira, статусні зустрічі, планування на тиждень, стратегічне планування на рік-два вперед і, звичайно, ретроспективи. Тож, якщо ви ніколи не займалися музикою, але є розробником ПЗ, вас може здивувати, наскільки багато ви вже знаєте про створення рок-композицій», — сказав Вадим.
Full Stack Developer Андрій Мотко зазначив у коментарях до допису про прем'єру кліпу: «Тепер зрозуміло, звідки беруться натхненні алгоритми».
Плани
Головний план — не зупинятись.
«Писати нові пісні, розвивати свої соціальні мережі, аби більше людей про нас почуло. Було б неймовірно поспівпрацювати з іншими українськими виконавцями. В нас навіть мрія є — написати саундтрек до фільму чи серіалу, я думаю ми готові до цього. Але найголовніше — подарувати нашим слухачам нові пісні (котрих у нас доволі багато!)», — поділився планами Мирон.