🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Ігор Вишневський Гроші
8 січня 2025, 14:05
2025-01-08
СЕО Diia.City United пояснила, з яких джерел фінансується спілка
CEO Diia.City United Наталія Микольська зазначила, що спілка фінансується з кількох джерел — насамперед коштів підприємців, які входять до стратегічної ради спілки, а також із щорічних внесків її учасників та донорських коштів.
«Спілка була створена компаніями-засновниками, але Diia.City United незалежна від держави та впливу одного бізнесу, одного засновника, учасника стратради чи групи й представляє інтереси всієї індустрії. У нас є стратрада, яка зараз об'єднує 15 топових технологічних підприємців. Саме кошти цих технологічних підприємців у перший період часу є основним джерелом фінансування спілки. Крім того, що вони наш «мозковий центр», вони ще й наш «фінансовий центр», — пояснила Наталія Микольська.
Вона також озвучила, що наразі у планах розширення складу стратегічної ради Diia.City United.
«Стратегічна рада — це ті люди, які фактично роблять payback всій технологічній екосистемі тим, що вони створили цю спілку, драйвлять її розвиток і взяли на себе її фінансування. Але у самій парадигмі спілки закладена незалежність від якогось конкретного її представника. Тому і було прийнято рішення, що стратрата має бути достатньо великою, щоби спілка не залежала в контексті прийняття своїх рішень від когось одного і не було ризику «фінансового контролю», — додала Микольська.
Другим джерелом надходжень вона назвала внески учасників, які вони сплачують раз на рік, але, зі слів CEO Diia.City United, поки вони не є основною частиною фінансування діяльності спілки.
«Окрім того, у нас є також партнери та грантодавці. Але, знову ж таки, в парадигмі спілки закладено, що кошти грантодавців не можуть бути основною частиною нашого фінансування. Спілка повинна в першу чергу працювати в інтересах технологічної індустрії та її учасників. Ми співпрацюємо з грантодавцями та донорськими організаціями тоді, коли у нас збігаються інтереси й цілі, і ми можемо зробити спільні проєкти, які матимуть цінність для наших учасників», — підкреслила Наталія Микольська.
Окрім того, як писав dev.ua, CEO Diia.City United стверджує, що кожна компанія, яка планує вступити до очолюваної нею спілки, проходить перевірку щодо зв’язків із росією та іншими недружніми державами.
Нагадаємо, що спілку Diia City United офіційно презентували 6 лютого 2024 року. На той момент вона включала Ajax Systems, Genesis, Monobank, MacPaw, Roosh, Reface, Gathers, Nova Digital, Mate academy, Netpeak Group.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.