😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоЗброя
11 березня 2025, 12:18
2025-03-11
«Ми оберемо саме український варіант, бо це — наша економіка». Середній рівень локалізації дронів в Україні виріс до 50%
Анна Гвоздяр, заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості України, яка раніше керувала «Благодійним фондом Сергія Притули», розповіла про зростання локалізації виробництва компонентів для українських дронів.
Анна Гвоздяр, заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості України, яка раніше керувала «Благодійним фондом Сергія Притули», розповіла про зростання локалізації виробництва компонентів для українських дронів.
«Ми відстежуємо ступінь локалізації всіх безпілотних систем, які закуповуються. І відсоток локалізації постійно зростає: від FPV до великих дипстрайків», — розповіла Гвоздяр виданню DOU на Defence Tech «Арсенал талантів».
За її словами, на ринку з’явилося багато нових учасників, зокрема з технічними елементами, які покращують якість виробів. Від базових роботів до ферм 3D-принтерів. «Тобто все можна створити в Україні. І є вироби, які виготовлені виключно з вітчизняних складників», — говорить заступниця міністра.
Вона відзначила, що наразі середній рівень локалізації безпілотних систем становить понад 50% і продовжує зростати, а українські виробники шукають рішення для заміни китайських дронів.
Одним з них став перший кодифікований аналог популярного серед військових китайського квадрокоптера DJI Mavic — «Шмавік» з максимально схожими характеристиками. Він готовий до закупівлі та застосування в підрозділах.
Анна Гвоздяр розповіла про іноземних партнерів до забезпечення компонентів, коли країна-партнер не закуповує в українського виробника озброєння, а безплатно постачає йому деталі, придбані у свого виробника. Вона говорить, що часто це «коштовні компоненти», які становлять значну частину вартості продукту.
«Глобально ми не конкуруємо з Китаєм. Так, це великий і відносно дешевий ринок. Та якщо продукт трохи дорожчий через українські компоненти, ці гроші залишаються в Україні. Для нас це цінніше, ніж віддати гроші за кордон за дешевшу пропозицію. Виробництво якомога більшої кількості компонентів усередині країни стратегічно вигідне. Ми оберемо саме український варіант, бо це — наша економіка», — стверджує Гвоздяр.
Заступниця міністра відзначила, що «разючої різниці в ціні» компонентів від іноземних й українських постачальників немає. Крім того, в іноземних продавців теж є «певний відсоток неякісних виробів».
«В Україні ми можемо знизити частку неякісної продукції, бо виробник близько і з ним легше владнати проблеми. Це вже не кажучи про те, що місцевий постачальник швидше адаптує продукцію під ваші потреби та доставить її», — пояснює Анна Гвоздяр.
«Чому вітчизняна розробка має бути дешевшою?». Інтерв’ю з виробником «Шмавіка» про ціну на дрон в $3500, роботу під РЕБом і коли зможе замінити китайський Mavic на фронті
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі