Попереду МЗС чи Мінцифри. Як використовують штучний інтелект у міністерствах і які інструменти вже доступні
Міністерство Закордонних справ розробило ШІ-аватар «Вікторія», яка з 19 квітня коментує офіційні заяви МЗС стосовно українців за кордоном. 1 травня, МЗС офіційно представило представницю з консульських питань Вікторію Ші.
dev.ua вирішив дізнатись, які інструменти штучного інтелекту використовують інші міністерства. Ось, що нам відповіли.
Міністерство Закордонних справ розробило ШІ-аватар «Вікторія», яка з 19 квітня коментує офіційні заяви МЗС стосовно українців за кордоном. 1 травня, МЗС офіційно представило представницю з консульських питань Вікторію Ші.
dev.ua вирішив дізнатись, які інструменти штучного інтелекту використовують інші міністерства. Ось, що нам відповіли.
19 квітня ми в dev.ua запитали у 19 міністерств України, чи використовують вони інструменти на основі штучного інтелекту і які саме. На сьогодні нам відповіли лише 5 установ. І ось, що наразі відомо.
Відповідь «НІ»
З пʼяти відповідей, дві установи категорично заявили, що вони не використовують інструменти штучного інтелекту у своїй діяльності. Це, зокрема, Мінветеранів та департаментом інформатизації МВС, який забезпечує визначення та реалізацію пріоритетних напрямів інформатизації апарату Міністерства та його територіальних органів з надання сервісних послуг МВС, закладів, установ і підприємств, що належать до сфери управління МВС.
Частково
Є установи, які повідомили про персональне використання ШІ-інструментів працівниками, але на рівні міністерства універсальних AI-працівників ще не має.
Таку інформацію dev.ua надали в Мінюсті, де використовють штучний інтелект тільки у консультативних цілях, як додатковий інструмент для роботи з документами, зокрема, працівниками Директорату цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації може бути використаний штучний інтелект у деяких аспектах обробки та аналізу великих обсягів правової інформації та підготовки аналітичних документів.
Крім того, в установі повідомили, що за допомогою міжнародної технічної допомоги, зокрема фінансуванням Проєкту «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні (ПРАВО-JUSTICE III)» планується проведення навчання з промпт інжинірингу, з метою подальшого ефективного використання систем штучного інтелекту працівниками Мін’юсту, у виконанні їх службових обов’язків.
ШІ-аватар «Вікторія» в Міністерстві закордонних справ (Фото з відкритих джерел)
Команда Мінцифри також частково інтегрує ШІ-інструменти у свою роботу, однак йдеться про персональне використання таких інструментів. Наразі Міністерство як установа не має окремого універсального AI-інструмента для корпоративного застосування.
Разом з тим команда Мінцифри стежить за трендами ринку і вивчає варіанти ефективного і безпечного впровадження штучного інтелекту у свою роботу.
«Ми систематично покращуємо послуги та надаємо якісний сервіс українцям. Технології машинного навчання можуть допомогти нам оптимізувати механічну роботу й пришвидшити комунікацію, щоб українці отримували послуги ще швидше», — зазначили в міністерстві.
Так в Мінцифри повідомили, що ще у 2021 році почали використовувати ШІ у «Дії» у процесі використання Дія.Підпису, зокрема, на етапі фотоверифікації. «Нейромережа порівнює біометрію обличчя з фотографіями в документах у реєстрах. Таким чином, ніхто, крім вас, не може скористатись вашим Дія.Підписом», — говорять в міністерстві.
Що буде
В Мінцифри розповіли, що вже працюють над асистентом на основі ШІ, який допомагатиме контакт-центру «Дії» відповідати на звернення користувачів. Асистента зватимуть Надія.
«Ми хочемо використовувати технологічне рішення від однієї з провідних міжнародних компаній. Це буде чатбот нового покоління, який у чаті спілкуватиметься людяною мовою й допоможе розв’язати нескладну проблему», — повідомили в Мінцифри.
За словами пресслужби Міністерства цифрової трансформації, основними перевагами ШІ-помічниці будуть швидкість відповіді та економія часу і ресурсів команди підтримки «Дії». Зараз цей проєкт на етапі аналізу та внутрішнього тестування.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі