🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Наталя ХандусенкоШІ
22 листопада 2024, 10:50
2024-11-22
Швейцарська церква встановила Ісуса на основі ШІ: тепер у сповідальниці замість священника комп’ютер і кабелі
У найстарішій церкві швейцарського міста Люцерн встановили Ісуса на основі штучного інтелекту, здатного вести діалог 100 різними мовами. Місце стало популярним серед туристів, але церковній спільноті цей експеримент не до вподоби.
Інсталяція, яка називається Deus in Machina, була запущена в серпні. Це розробка дослідницької лабораторії імерсивних технологій місцевого університету, пише The Guardian.
Після проєктів, які експериментували з віртуальною та доповненою реальністю, церква вирішила, що наступним кроком буде встановлення аватара. «Ми обговорювали, що це буде за аватар — богослов, людина чи святий? Але потім ми зрозуміли, що найкращою фігурою буде сам Ісус», — каже Марко Шмід, служитель церкви.
Церква невелика і не було окремого місця, де люди могли б вести приватні бесіди з аватаром, тому замінили священника, щоб встановити комп’ютер і кабелі у сповідальній кабінці.
ШІ-програму навчили богословських текстів. Віртуальний Ісус може відповідати в реальному часі на питання відвідувачів церкві. Відповіді генерує штучний інтелект.
Людям рекомендували не розголошувати жодної особистої інформації та підтвердити, що вони знали, що взаємодіють з аватаром на свій страх і ризик. «Це не сповідь, — сказав Шмід. «Ми не маємо наміру імітувати сповідь».
Протягом двох місяців проєкту з аватаром поспілкувалися понад 1000 людей, були навіть мусульмани та туристи з Китаю та В’єтнаму.
Хоча дані про інсталяцію будуть представлені наступного тижня, відгуки понад 230 користувачів свідчать про те, що дві третини з них вважали це «духовним досвідом», сказав Шмід. «Тож ми можемо сказати, що вони мали релігійний позитивний момент із цим штучним інтелектом Ісуса. Для мене це було несподівано».
Один місцевий репортер, який випробував пристрій, описав відповіді як «банальні, повторювані й такі, що випромінюють мудрість, яка нагадує календарні кліше».
За словами Шміда, відгуки показали, що у відповідях аватара були великі розбіжності. «У мене склалося враження, що іноді він був справді дуже хорошим, і люди були неймовірно щасливі, здивовані та натхненні», — сказав він. «А потім були моменти, коли він був якось не дуже хороший, можливо, більш поверхневий».
Експеримент також зіткнувся з критикою з боку деяких членів церковної спільноти, сказав Шмід, коли колеги-католики протестували проти використання сповідальниці, тоді як колеги-протестанти, схоже, образилися на те, що інсталяція використовує зображення таким чином.
За словами Шміда, експеримент також зіткнувся з критикою з боку деяких представників церковної спільноти: католицькі колеги протестували проти використання конфесії, а протестантські колеги, схоже, були обурені використанням образів в інсталяції в такий спосіб.
Що найбільше вразило Шміда, так це ризик, на який пішла церква, вірячи, що штучний інтелект не буде видавати відповіді, які були незаконними, явними або пропонувати тлумачення чи духовні поради, які суперечать церковним вченням.
Щоб зменшити цей ризик, церква провела тестування за участю 30 осіб перед встановленням аватарки. Зрештою, вирішили, що аватар краще залишити як експеримент.
Однак він поспішив назвати ширший потенціал ідеї. «Це дуже простий, доступний інструмент, за допомогою якого можна говорити про релігію, про християнство, про християнську віру», — сказав він, міркуючи, що його можна переробити на свого роду багатомовний духовний посібник, який міг би відповідати на релігійні запитання.
Водночас Папа Римський Франциск визнав, що штучний інтелект може розширити доступ до знань, але неодноразово попереджав, що він повинен використовуватися лише етично, щоб принести користь людству.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі