💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Ігор Вишневський Гаряченьке
14 жовтня 2024, 07:54
2024-10-14
SpaceX провела п’ятий запуск Starship. Цього разу він став унікальним
Компанія SpaceX провела вже п’ятий в історії запуск космічного корабля Starship, але нинішній досвід став унікальним: нарешті вдалося повернути на місце прискорювач Super Heavy за допомогою нової системи посадки Mechazilla.
Трансляція події відбувалася на сторінці SpaceX у соцмережі X.
На висоті приблизно одного кілометра прискорювач перезапустив свої двигуни, потім уповільнився, а висотна башта Mechazilla з гідравлічними маніпуляторами підхопила Super Heavy та закріпила його на платформі.
Унікальність цієї місії полягає в тому, що вона стала фінальним кроком у випробуваннях для багаторазового використання цього обладнання. SpaceX розглядає повністю багаторазовий Starship як революційний прорив у космічних польотах і дослідженнях.
Нагадаємо, що в червні цього року компанія SpaceX Ілона Маска провела четвертий тестовий запуск багаторазової космічної ракети Starship на орбіту Землі.
Раніше було заявлено, що компанія SpaceX здійснить перший політ на Марс без екіпажу через два роки.
Божество, зореліт, уламок планети: що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися
16 листопада 2022 року NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) і корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом із космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал. Задача корабля Orion — покрутитися навколо супутника Землі шість днів і повернутися на Землю, після чого можна запускати людей. Якщо все пройде успішно, уже за кілька років ми побачимо грандіозний камбек і реюньон людства на супутник Землі. Що ми знаємо про Місяць, чому так довго його ігнорували та як будемо повертатися — в оновленому завдяки успішному старту (нарешті!) суперексплейнері від dev.ua від 29 серпня 2022 року.
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.