Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Наталя ХандусенкоВійна
26 червня 2024, 10:35
2024-06-26
США хоче дозволити американським військовим компаніям працювати в Україні: що це означає
Адміністрація Байдена може вже цього року зняти заборону на розгортання американських військових підрядників в Україні. Це рішення допоможе українським військовим обслуговувати та ремонтувати американську зброю.
Адміністрація Байдена може вже цього року зняти заборону на розгортання американських військових підрядників в Україні. Це рішення допоможе українським військовим обслуговувати та ремонтувати американську зброю.
Про це повідомили CNN чотири американські чиновники, знайомі з цим питанням. Вони говорять, що ця зміна політики перебуває на стадії опрацювання чиновниками адміністрації, після чого її має підписати президент.
За словами урядовців, після схвалення рішення, зміни, ймовірно, набудуть чинності цього року і дозволять Пентагону надавати контракти американським компаніям для роботи в Україні вперше з моменту вторгнення росії у 2022 році. Чиновники заявили, що сподіваються, що це прискорить технічне обслуговування і ремонт систем озброєнь, які використовуються українськими військовими.
Протягом останніх двох років Байден наполягав на тому, щоб усі американці, а особливо американські війська, трималися якомога далі від лінії фронту в Україні. Білий дім був сповнений рішучості обмежити як небезпеку для американців, так і сприйняття, особливо росією, того, що американські військові беруть участь у бойових діях в Україні. Державний департамент прямо застеріг американців від поїздок в Україну з 2022 року.
Як наслідок, надану США військову техніку, яка зазнала значних пошкоджень у боях, доводиться вивозити з країни до Польщі, Румунії чи інших країн НАТО для ремонту, а цей процес займає багато часу. Американські військовослужбовці також готові допомогти українцям з більш рутинним технічним обслуговуванням і логістикою, але лише на відстані за допомогою відеочату або захищеного телефону — механізм, який має певні обмеження, оскільки американські військовослужбовці і підрядники не можуть безпосередньо працювати з системами.
Представники адміністрації почали серйозно переглядати ці обмеження протягом останніх кількох місяців, оскільки росія продовжувала досягати успіхів на полі бою, а фінансування США для України застопорилося в Конгресі. Дозвіл досвідченим американським підрядникам, які фінансуються урядом США, зберегти свою присутність в Україні означає, що вони зможуть набагато швидше допомогти відремонтувати пошкоджене дороге обладнання, кажуть посадовці. Однією з передових систем, яка, ймовірно, потребуватиме регулярного технічного обслуговування, є винищувач F-16, який Україна має отримати пізніше цього року.
Компанії, які претендують на контракти, повинні будуть розробити надійні плани зниження ризиків, щоб зменшити загрози для своїх співробітників, сказав чиновник.
Посадовці підкреслюють, що зміна політики не призведе до такої переважної присутності американських підрядників в Україні, як це було в Іраку і Афганістані. Натомість ймовірно, це призведе до того, що в Україні одночасно працюватимуть від кількох десятків до кількох сотень підрядників.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)