💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоГаряченьке
22 серпня 2024, 11:46
2024-08-22
Суд зобов'язав Маска оприлюднити список акціонерів Х: хто інвестував у соцмережу, яка відіграє важливу роль у формуванні громадської думки по усьому світу
Федеральний суд наказав компанії Ілона Маска розкрити список акціонерів, які допомогли придбати соціальну мережу X (колишній Twitter) за $44 млрд у жовтні 2022 року. У списку американський техногігант Palantir, який підтримує Україну, засновник Twitter та саудівський принц.
Оприлюднений список акціонерів, причетних до X Holdings Corp., містить майже 100 компаній, повідомляє The Washington Post. Багато з них представляють різні фонди, контрольовані однією фірмою чи особою.
Серед акціонерів, зазначених у документі, є деякі з найвідоміших венчурних інвесторів та підприємців Кремнієвої долини, а також фонд, пов’язаний з хіп-хоп магнатом Шоном «Дідді» Комбсом.
Серед інших інвесторів — компанія венчурного капіталу Andreessen Horowitz, саудівський принц Аль-Валід бін Талал аль-Сауд; засновник Twitter і колишній генеральний директор Джек Дорсі; і 8VC, компанія венчурного капіталу, співзасновником якої є Джо Лонсдейл, співзасновник розвідувальної компанії та платформи аналізу даних Palantir.
Серед менш відомих акціонерів, перелічених у документі, — UnipolSai S.P.A., італійська компанія з надання фінансових послуг, що базується в Болоньї.
У липні адвокати некомерційної організації «Комітет журналістів за свободу преси» від імені незалежного технологічного журналіста Джейкоба Сільвермана подали клопотання про розкриття документів.
Сілверман зазначив, що «люди мають право знати, хто володіє компанією, яка відіграє таку важливу роль у формуванні суспільного дискурсу як у Сполучених Штатах, так і в усьому світі».
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.