🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоЗброя
30 грудня 2024, 11:04
2024-12-30
Сили оборони України випробували німецький дрон-перехоплювач «шахедів» Tytan. Які його можливості
У кластері для розвитку військових технологій Brave1 повідомили, що українські оператори керували дроном від німецького виробника, щоб особисто перевірити його можливості. Цей БпЛА призначений для перехоплення російсько-іранських дронів Shahed та ворожих розвідувальних безпілотників й може керуватися зі Steam Deck.
У Brave1 розповіли, що дрон здатен досягати швидкості у 300 км/год та долати відстань у 20 кілометрів. Компанія-виробник також планує додати в наступні моделі системи автоматично наведення на основі машинного зору.
«На випробуваннях перехоплювача були присутні представники Сил безпеки та оборони, які високо оцінили можливості дрона. Також працюємо над метчінгом виробника з українськими розробниками супутніх рішень. Переконані, що це партнерство буде вигідним як для німецької сторони, так і для вітчизняних інноваторів», — повідомили в Brave1.
У кластері не стали розкривати назву дрона та виробника, але видання Defense Express пише, що мова йде про дрон-перехоплювач Tytan від німецького стартапу Tytan Technology. Наразі він також проходить випробування у Німеччині, що проводяться під егідою Cyber Innovation Hub Бундесвера.
Повідомляється, що розробка цього дрона триває вже рік й напряму продиктована досвідом війни росії проти України, який вказує на необхідність мати дешеві засоби ураження.
Тому у виробництві Tytan активно використовується 3D-друк, зокрема для створення корпусу БпЛА. Виробник також позиціює контейнерний запуск і для можливості оснащення таким зенітним засобом бронетехніки.
Опубліковані характеристики дрона дещо відрізняються від тих, що вказали у Brave1:
Швидкість понад 250 км/год.
Дальність понад 15 км.
Злітна вага 5 кг.
Корисне навантаження — до 1 кг.
На випробуваннях у Німеччині було показано, що Tytan контролюються з портативної консолі від Steam Deck. У Defense Express нагадують, що консоль активно використовується українськими розробниками у багатьох різноманітних дронах та роботизованих платформах, і вважають, що її підтримка від Tytan Technology — це позитивний сигнал.
«Ще рік-два тому, у Бундесвері навряд чи навіть на поріг пустили будь-якого розробника, який би використовував для управління озброєнням готове комерційне рішення, тим паче з гейм-індустрії. Бо головною вимогою було б виключно армійське рішення, що потребувало б розробки власного, але аналогічного програмно-апаратного рішення у стилі „згідно відповідно“ та зеленому ударостійкому корпусі», — відзначають у виданні.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)