🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоНаукпоп
3 грудня 2024, 15:41
2024-12-03
Кіберпанк посилюється — вчені розробили нову технологію, яка дозволяє вимірювати мозкові хвилі за допомогою електронних татуювань
Дослідники вважають, що тимчасові електронні татуювання на голові можуть стати швидшим і зручнішим способом моніторингу мозкової активності та діагностики неврологічних захворювань, таких як судоми, епілепсія та пухлини мозку, на противагу традиційним електроенцефалограмам. Такі тату створює спеціально запрограмований робот.
Під час ЕЕГ-тесту фахівці зазвичай використовують лінійки та олівці, щоб розмітити голову людини, перш ніж приклеїти електроди на шкіру голови. Потім ці електроди під'єднують довгими дротами до апарату, який реєструє активність мозку. Крім того, шапочку з електродами можна одягати безпосередньо на голову. Однак весь цей процес забирає багато часу і є незручним, передає слова винахідників нової технології Livescience.
Як говорить співрозробниця Наньшу Лу, професорка інженерії Техаського університету в Остіні, на налаштування ЕЕГ-тесту зазвичай витрачається близько однієї-двох годин. Потім електроди потрібно контролювати приблизно кожні дві години, оскільки клей, який прикріплює їх до шкіри голови, висихає.
Нова технологія, з іншого боку, використовує робота, який запрограмований, щоб наносити чорнило, виготовлене зі струмопровідного матеріалу, на певні місця на шкірі голови людини — це економить і час, і працю, кажуть дослідники. За словами Лу, наразі цей процес друку все ще займає годину, оскільки команді доводиться вручну коригувати рухи голови людини. Однак, якщо в майбутньому адаптивний друк можна буде повністю автоматизувати, весь процес друку можна буде виконати за 20 хвилин, додала вона.
Чорнило висихає в тонку плівку, відому як електронне татуювання, товщиною 30 мікрометрів — приблизно половина ширини людської волосини. Як і звичайні електроди ЕЕГ, ці електронні татуювання можна використовувати для виявлення змін в електричній активності мозку.
Дослідники протестували цю технологію на п’яти людях з коротким волоссям, щоб порівняти її зі звичайною технологією ЕЕГ. Вони виявили, що е-татуювання так само добре виявляють мозкові хвилі, як і звичайні електроди ЕЕГ, які були розміщені поруч з ними.
Ба більше, е-татуювання залишалися на голові учасників і могли реєструвати мозкову активність щонайменше добу, тоді як електроди ЕЕГ починали відпадати через шість годин. За словами Лу, після проведення вимірювань е-татуювання можна просто змити спиртовою серветкою або змити шампунем. Клей для електродів ЕЕГ, з іншого боку, складніше вивести з волосся.
Формула чорнила також може бути модифікована для створення ліній татуювання на шкірі голови, а це означає, що дроти, які з'єднують е-татуювання з монітором, набагато коротші, ніж при звичайному ЕЕГ-тестуванні.
Тепер дослідники повинні визначити, чи працюють ці е-татуювання у пацієнтів з певними неврологічними захворюваннями, а також у людей з різною довжиною і типом волосся або шкірними алергіями. За словами Лу, вони також планують винайти принтер, який зможе створювати чорнило, що не стирається на подушці під час сну. Теоретично це може дозволити вченим вимірювати активність мозку протягом ночі, що може бути корисним для діагностики таких речей, як розлади сну.
У майбутньому дослідники також сподіваються вбудувати в е-тату бездротові передавачі даних, щоб зробити систему повністю портативною.
Раніше біомедичні інженери Мельбурнського університету розробили високошвидкісний 3D-біопринтер, який може змінити сферу регенеративної медицини. Команда заявляє, що ця технологія дозволяє їм створювати неймовірно точні копії людських тканин аж до клітинного рівня.
Репост новин змушує нас вважати себе розумнішими, але це не так. З лідерами думок теж працює, показує нове дослідження
Обмін новинними статтями з друзями та підписниками в соціальних мережах спонукає людей думати, що вони знають про теми цих статей більше, ніж вони знають насправді. І це працює з активними користувачами Facebook, що ставить під сумнів обізнаність ваших улюблених лідерів думок. Про це свідчить дослідження вчених з Техаського університету в Остіні. До речі, обов’язково покажіть цю статтю своїм друзям і репостніть у соцмережах.