💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоГаряченьке
12 вересня 2024, 17:54
2024-09-12
«Двері дійсно відчиняються». Після затримання Дурова Telegram став більш схильним до співпраці з правоохоронцями
Французькі правоохоронці говорять, що донедавна месенджер Telegram ігнорував їхні запити, але тепер в платформі змінили свою стратегію й почали «безпрецедентну співпрацю» за всіма запитами.
Про це повідомляє видання Libération. Telegram зокрема відповів на запити Управління у справах неповнолітніх Національної поліції й жандармерії Франції під час кількох кримінальних розслідувань, надавши дані, які можуть ідентифікувати осіб, яких підозрюють в злочинах проти дітей.
«Двері дійсно відчиняються», — сказала Джоанна Брусс, керівниця відділу кіберзлочинності J3 паризької прокуратури. У федеральній прокуратурі Бельгії теж заявили, що платформа «більш схильна співпрацювати з системою правосуддя».
Повідомляється, що тепер французьким силовим структурам рекомендовано відновити розслідування, які були призупинені через неможливість отримати інформацію з Telegram.
Нагадаємо, що засновника платформи Telegram Павла Дурова затримали 24 серпня в аеропорту Ле Бурже, коли він вийшов зі свого приватного літака. Його звинуватили в тому, що в месенджері навмисно не модерували незаконний контент. Повідомляється, що засновник Telegram був «шокований арештом», оскільки компанія мала канали зв’язку з Головним управлінням внутрішньої безпеки Франції (DGSI, контррозвідка).
Раніше Очільник ГУР Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов розповів про шкідливий вплив Telegram і про те, чи можливо заборонити соцмережу.
У липні представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов заявив, що звернення з боку України до Telegram «досі залишаються безрезультатними». Водночас із російськими спецслужбами відбувається «активна та швидка взаємодія».
Соціальні мережі та штучний інтелект формують глобальні наративи про війну в Україні. Як їх використовують українці та росіяни — аналітика від Foreign Policy
Напередодні вторгнення росії в Україну соціальні медіа слугували полем битви для держав і недержавних діячів, щоби поширювати конкуруючі наративи про війну та зображати поточний конфлікт у своїх власних інтересах. Видання Foreign Policy опублікувало великий аналітичний матеріал, як українці та росіяни використовують соціальні мережі, щоб давати інформацію про війну. Наводимо його адаптований переклад.
Telegram 19 червня запустив Premium-підписку. Скільки вона коштуватиме, які нові функції отримає підписник
Telegram 19 червня запустив Premium-підписку. Вона відкриває доступ до додаткових функцій месенджера. Користувачі платної версії зможуть завантажувати файли об'ємом до 4 ГБ та скачувати їх на максимальній швидкості, використовувати додаткові інструменти для керування чатами та автоматично трансформувати голосові повідомлення у текст.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі