💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
7 вересня 2024, 14:26
2024-09-07
«Telegram - це загроза національній безпеці» - Кирило Буданов про шкідливий вплив соцмережі та про те, чи потрібно її закрити
Очільник ГУР Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов розповів про шкідливий вплив Telegram та про те, чи можливо заборонити соцмережу.
«Telegram — це реальна загроза національній безпеці», — висловив свою думку з приводу соцмережі Кирило Буданов, відповідаючи на питання Сергія Жадана для «Радіо Хартія».
За його словами, Telegram давно пора заборонити, але українці продовжують користуватись шкідливою соцмережею через ментальні особливості. Проте Буданов назвав X (Twitter) нешкідливим у російсько-українській війні, бо це не те джерело, яке масово використовує наш противник.
Проте, він не пропонує закрити Telegram в Україні.
«Я виступаю за те, щоб офізичити всі Telegram-канали», — пояснив свою позицію очільник ГУР. За його словами, всі, хто хочуть подавати новини через Telegram-канали, повинні зареєструватись. Тоді люди, на яких будуть зареєстровані ці канали, будуть нести особисту відповідальність за те, що там розміщено.
«Хочеш щось робити — неси за це відповідальність. А якщо все добре, то чого тоді ховатись?», — наголошує Буданов.
Згідно з офіційними дослідженнями, останнім часом Telegram став для людей основним джерелом отримання інформації.
Очільник ГУР зазначив, що Telegram технічно важче закрити в Україні, ніж, наприклад VK чи «Одноклассники», але це можливо.
Що робити, щоб ваші твіти не блокували кремлеботи. Інструкція
Соціальна мережа Twitter — один з головних майданчиків для поширення інформації про війну в Україні західній спільноті. Але де правда про війну, там відразу з’являються боти Кремля, які кидають страйки. Розповідаємо що робити, аби ваші твіти не блокували.
Соціальні мережі та штучний інтелект формують глобальні наративи про війну в Україні. Як їх використовують українці та росіяни — аналітика від Foreign Policy
Напередодні вторгнення росії в Україну соціальні медіа слугували полем битви для держав і недержавних діячів, щоби поширювати конкуруючі наративи про війну та зображати поточний конфлікт у своїх власних інтересах. Видання Foreign Policy опублікувало великий аналітичний матеріал, як українці та росіяни використовують соціальні мережі, щоб давати інформацію про війну. Наводимо його адаптований переклад.
Як працюють нові соцмережі BeReal, Locket Widget, Yubo та Poparazzi, що потіснили Facebook і конкурують з Instagram і TikTok за увагу зумерів
Нова соцмережа BeReal набула вірусного поширення і витіснила з чартів App Store в США Facebook Марка Цукерберга. Її називають протилежністю Instagram та конкурентом Tik-Tok. Як працює нова платформа, що приваблює увагу зумерів?