Українські мобільні оператори відзвітували про помітне зростання доходів у розпал війни. Що відбувається
Українські оператори мобільного зв’язку рапортують про зростання доходів під час війни та одразу ж ловлять хейт у соцмережах.
Українські оператори мобільного зв’язку рапортують про зростання доходів під час війни та одразу ж ловлять хейт у соцмережах.
Українські оператори мобільного зв’язку рапортують про зростання доходів під час війни та одразу ж ловлять хейт у соцмережах.
«Люди вимушені користуватися роумінгом! А у них доходи втричі. ((: Комусь війна, а комусь…», — написав один із підписників нашого Телеграм-каналу під вчорашнім постом про те, що «Київстар» збільшив у першому кварталі роумінговий дохід утричі.
На перший погляд, це дійсно виглядає як бенкет посеред… війни. Lifecell у першому кварталі збільшив дохід на 21,5% до 2,3 млрд грн, а «Київстар» лише за один військовий березень наростив на 16,7% (порівняно з березнем минулого року) дохід до 2,8 млрд. грн. Vodafone Ukraine звіт ще не робив. Але щось підказує, що там схожа картинка.
lifecell також повідомив про збільшення прибутку в 2,5 рази до 209 млн грн за квартал.
На ці цифри можна дивитися по-іншому. Телеком поки що залишився однією з небагатьох індустрій, яка залишається на плаву та сплачує податки до бюджету. А це — великий бізнес. Значить, і податки також великі.
Крім того, телекоми без отримання дотацій від держави підтримують дуже важливу під час війни функцію — зв’язок.
Не лише підтримують, а й оперативно відновлюють. lifecell зараз не працює лише близько 10% базових станцій. Тобто приблизно тисяча базових станцій. У «Київстару» відключено близько 8% мережі: із 13 тисяч техмайданчиків теж не працює близько тисячі.
Решта мережі працює у штатному режимі. Більше того, оператори продовжують вкладати у її розвиток гроші. Lifecell, наприклад, за перші три місяці цього року вклав в інфраструктуру 711 млн. грн. «Київстар» за цей період інвестував у мережу порівнянну суму.
Так, роумінг, точніше доходи від нього, дали стільниковим компаніям тимчасове відстрочення від падіння. За кордоном виявилося близько 4 млн українців, і валютний виторг від послуг зв’язку частково перекрив локальні втрати телекомів.
Без роумінгу цифри у звітах виглядали б не так райдужно. Адже поповнення рахунків lifecell впали у березні приблизно на 20% показниками за грудень-січень. А кількість абонентів, які поповнюють мобільний рахунок «Київстар», зменшилася більш ніж на 30%.
«Дохід падає. І падає досить швидко. І це не кінець падіння», — наголошував президент «Київстару» Олександр Комаров у своєму останньому інтерв’ю.
Роумінговий рай теж не триватиме вічно. За словами Комарова, українські роумери, приживаючись у країнах Європи, швидко змінюють свою рідну сім-карту на пакет європейського оператора.
Тож нехай українські телекоми заробляють. Поки що можуть.