
В Україні викрили організовану злочинну групу, яка налагодила канал постачання кокаїну з Латинської Америки до Києва та продавала наркотики через Telegram-магазин. Як ідеться в ухвалі Печерського райсуду Києва, один із фігурантів справи, раніше судимий за наркозлочини, організував постачання кокаїну з Панами й Гондурасу транзитом через США, а згодом створив повноцінну інфраструктуру для його збуту.
Схему викрили у 2023 році. Кокаїн надходив у картонних коробках міжнародних відправлень, ретельно прихований у стінках пакування. Отримавши стабільний канал постачання, організатор, за даними слідства, запустив Telegram-магазин, де клієнти могли обрати товар, спосіб доставки й розрахуватися у криптовалюті — Bitcoin або USDT.
Після оплати покупцям надсилали геолокацію та фото закладки або ТТН «Нової пошти» — наркотики ховали у побутових речах і маскували під звичайні відправлення. Збут відбувався як через «закладки» в під’їздах, так і через пошту на замовлення з регіонів.
Як йдеться в ухвалі, фасувальник кокаїну використовував комп`ютерні миші, у яких знаходились прозорі поліетиленові пакети із наркотичним засобом загальною масою 7,7 г. Миші з кокаїном він відправив у відділенні НП.
До складу ОЗГ входило щонайменше п’ятеро осіб, один із яких — мешканець Панами, інший — Гондурасу. Організатор визначив ролі: адміністрування магазину, фасування, закладки, логістика, а також розподіл прибутків і навіть «штрафи» за невиконання задач.
Усі учасники дотримувалися правил конспірації та комунікували виключно через Telegram і Threema. Роль організатора включала створення плану, керування всіма процесами, збут і контроль грошових потоків.