😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаГаджети
3 березня 2025, 22:54
2025-03-03
Трамп оголосив, що тайванський гігант із виробництва мікрочипів TSMC інвестує $100 млрд у виробництво в США. Що це означає для техноіндустрії?
Гігант з виробництва мікросхем Taiwan Semiconductor Manufacturing Company планує інвестувати щонайменше $100 млрд у розвиток своїх виробничих операцій в США, заявив президент Дональд Трамп у понеділок у Білому домі разом із генеральним директором компанії Сі Сі Вей, міністром торгівлі Говардом Лутніком і керівником відділу Білого дому з питань штучного інтелекту і криптовалют Девідом Саксом.
Гігант з виробництва мікросхем Taiwan Semiconductor Manufacturing Company планує інвестувати щонайменше $100 млрд у розвиток своїх виробничих операцій в США, заявив президент Дональд Трамп у понеділок у Білому домі разом із генеральним директором компанії Сі Сі Вей, міністром торгівлі Говардом Лутніком і керівником відділу Білого дому з питань штучного інтелекту і криптовалют Девідом Саксом.
Ця заява з’явилася на тлі більш широких зусиль Трампа щодо заохочення інвестицій в американське виробництво, пише CNN.
Трамп заявив, що інвестиції сприятимуть будівництву двох додаткових сучасних заводів з виробництва мікросхем в Арізоні — на додаток до трьох існуючих заводів компанії, які вже працюють — і, як очікується, створять десятки тисяч робочих місць. За словами Трампа, після оголошення в понеділок інвестиції TSMC в США складуть близько $165 млрд.
«Це величезний крок найпотужнішої компанії у світі. Це питання економічної безпеки, це також питання національної безпеки для нас», — сказав Трамп, додавши, що це допоможе TSMC диверсифікувати виробництво чіпів на Тайвані.
TSMC — найбільший у світі виробник напівпровідників. Її мікросхеми використовуються в незліченній кількості технологічних продуктів, від iPhone і систем штучного інтелекту до автомобілів і медичних приладів. Ця заява з’явилася в той час, коли Сполучені Штати прагнуть закріпитися у світовій індустрії виробництва мікросхем і випередити Китай у перегонах зі створення штучного інтелекту.
Трамп заявив, що інвестиції в TSMC і «кілька інших, які ми робимо», можуть вивести США на 40% світового ринку виробництва мікросхем, хоча для досягнення такої амбітної мети майже напевно знадобляться роки.
«Ми збираємося виробляти багато чіпів для підтримки прогресу ШІ і для підтримки прогресу смартфонів», — сказав Вей під час заходу в понеділок. Вей також подякував клієнтам TSMC, таким як Apple, Nvidia, AMD і Qualcomm.
TSMC — лише одна з останніх технологічних компаній, яка обіцяє інвестувати сотні мільярдів доларів у США.
Минулого тижня компанія Apple заявила, що протягом наступних чотирьох років інвестує $500 млрд у розширення виробничих потужностей, виробництва та проєктів по всій території США. Ця заява, як видається, була спрямована на те, щоб допомогти компанії уникнути нових тарифів на товари, що імпортуються з Китаю, хоча деякі інвестиційні зусилля, ймовірно, вже здійснюються.
У січні Oracle, OpenAI й SoftBank також оголосили, що об'єднаються для створення нової компанії під назвою Stargate для розвитку інфраструктури штучного інтелекту в Сполучених Штатах. Разом компанії планують інвестувати в проєкт $500 млрд у найближчі роки.
TSMC спочатку оголосила про інвестиції в розмірі $12 млрд у будівництво сучасного заводу з виробництва напівпровідників в Арізоні в 2020 році на тлі занепокоєння першої адміністрації Трампа, що залежність Америки від виробників мікросхем в Азії стала загрозою національній безпеці.
Але зусилля TSMC в США отримали значний поштовх за часів президента Джо Байдена, завдяки його закону CHIPS і Science Act, який допоміг профінансувати інвестиції в американське виробництво мікрочипів. Під час каденції Байдена компанія заявила, що побудує ще два заводи в Арізоні і збільшить свої інвестиції в штат до $65 млрд, хоча принаймні один з цих нових об'єктів зіткнувся із затримками.
Нові президенти та обрані президенти часто робили спільні заяви з компаніями про масивні американські інвестиції з метою сприяння американському виробництву. Але їхній послужний список успіху неоднозначний.
У 2017 році Трамп і Foxconn оголосили про будівництво заводу з виробництва електроніки у Вісконсині вартістю 10 мільярдів доларів, який, як очікувалося, створить 13 000 робочих місць. Але зрештою компанія відмовилася від більшості своїх планів щодо цього об'єкта і високотехнологічної продукції, яку він мав виробляти. У 2021 році компанія заявила, що інвестує лише 672 мільйони доларів у переглянуту угоду, яка створить менш як 1500 робочих місць.
Однак Foxconn заявила, що інвестувала в штат $1 млрд і досі має великий виробничий майданчик для серверів даних, на якому працює понад 1000 працівників. Але об'єкт, про який оголосив Трамп, став центром обробки даних Microsoft, який має на меті навчати працівників і виробників, як найкраще використовувати штучний інтелект.
Член експертної команди при Мінцифри: «Чому б не запропонувати США в рамках угоди про сировинні матеріали будівництво фабрик мікрочипів в Україні? Трамп любить такі ідеї»
«Зазвичай держави субсидують такі проєкти приблизно на 30%». dev.ua отримав більше інформації щодо вітчизняного виробництва чипів, а також дізнався думку технобізнесу про цю ініціативу