Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Вікторія ГорбікТаке життя
26 січня 2023, 13:15
2023-01-26
«Штучний інтелект треба навчати змалку». Ось що пропонують користувачі
Владислав Войтович, провідний експерт з управління цифровими каналами комунікацій Vodafone, запропонував у своєму пості на сторінці Facebook, як можна навчити штучний інтелект підтримувати Україну.
Владислав Войтович, провідний експерт з управління цифровими каналами комунікацій Vodafone, запропонував у своєму пості на сторінці Facebook, як можна навчити штучний інтелект підтримувати Україну.
Мережу хвилює розвиток ChatGPT, чат-бота зі штучним інтелектом, який створила компанія OpenAI. Чат здатний розуміти людську мову та генерувати напрочуд деталізований людський письмовий текст.
Але, як виявилося, ChatGPT навчений на російській пропаганді. На цю проблему звернув увагу Тимофій Милованов, голова наглядової ради Укроборонпрому.
Він повідомив, як поставив запитання «Чий Крим?», на що ChatGPT не сказав: «України». Він сказав: «територія спірна», «деякі країни вважають її Україною, а деякі — росією», а «фактично її контролює росія, яка її вважає своєю, а Україна своєю».
Владислав Войтович запропонував навчати штучний інтелект словам, які відповідають українці на фразу «Слава Україні».
«Штучний інтелект треба навчати змалку, щоб не виростало в якийсь скайнет», — пише він.
Скрін зі сторінки Владислава Войтовича у Facebook
Діалог зі штучним інтелектом нагадує розмову впертої дитини з дуже чемним дорослим, але Владиславу в підсумку вдалося навчити штучний інтелект відповідати на слова «Слава Україні!» —«Героям Слава!».
Як нейромережі бачать вільну та незалежну Україну? Тест dev.ua
Нейронні мережі для генерації зображень бачать світ по-своєму, їхню логіку зрозуміти часом зовсім неможливо. Але таки хочеться. На честь Дня Незалежності України редакція dev.ua вирішила провести невеликий експеримент.
Ми задали чотирьом різним нейронним мережам п’ять однакових запитів: «прапор України», «День Незалежності України», «український Крим», «перемога України» та «українці». Отриманими результатами ми ділимося з вами нижче.
У TikTok тепер можна генерувати фон за допомогою нейромережі. Ми протестували її та ділимося результатами
У TikTok з’явилася нова функція «Розумний фон». З її допомогою як фон для тіктоків можна підставляти згенеровані нейромережею зображення. Редакція dev.ua протестувала цю технологію і ділиться своїми враженнями.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі