Згідно з дослідженням Chainalysis, хакери з Північної Кореї викрали $1,3 млрд цифрових валют — це удвічі більше, ніж минулого року.
«У 2023 році пов’язані з Північною Кореєю хакери викрали приблизно $660,50 млн в результаті 20 інцидентів; у 2024 році ця цифра зросла до $1,34 млрд, викрадених в результаті 47 інцидентів — зростання на 102,88%. Ці цифри становлять 61% від загальної суми, викраденої за рік, і 20% від загальної кількості інцидентів», — говориться у дослідженні.
Північнокорейські хакери видають себе за віддалених ІТ-працівників, щоб проникнути в крипто- та інші технологічні компанії. Вони використовують складні методи, такі як фальшиві ідентифікаційні дані, сторонні посередники при наймі на роботу і маніпуляції з можливостями віддаленої роботи для отримання доступу.
«Щоб зменшити ці ризики, компаніям слід приділяти першочергову увагу ретельній перевірці кандидатів на роботу, включаючи перевірку біографічних даних та ідентифікацію особи, а також дотримуватися надійної гігієни приватних ключів для захисту критично важливих активів, якщо це можливо», — зауважили у дослідженні.
Також зазначається, що більшість криптовалют були викрадені через компрометацію приватних ключів, які використовуються для контролю доступу до активів користувачів на криптовалютних платформах.
Серед найбільш масштабних інцидентів цього року — крадіжка біткоїнів на суму, еквівалентну $300 млн, з японської криптовалютної біржі DMM Bitcoin та втрата майже $235 млн з індійської криптовалютної біржі WazirX.
Уряд США заявив, що північнокорейський режим вдається до крадіжки криптовалют та інших форм кіберзлочинності, щоб обійти міжнародні санкції і зібрати гроші.
«Росіяни завжди хочуть когось трахнути». Микита Книш розповів FT, як українські хакери видавали себе за дівчат, зламували камери відеоспостереження та россайти заради перемоги
Видання Financial Times опублікувало статтю про роботу українських хакерів у війні проти рф, засновану на розмові з українським білим хакером Микитою Книшем. Він, як і сотні інших хакерів, допомагає боротися із російськими загарбниками в кіберпросторі. Наводимо адаптований переклад матеріалу.
Криптозима в дії, або трильйони доларів на вітер. 7 висновків про те, що відбувається на крипторинку
Криптозима змусила колись квітучі фірми оголошувати про банкрутство, а інвесторів нервово розпродавати криптоактиви. Forbes розібрав, які наслідки можуть мати такі розпродажі, вартістю в трильйони доларів. Публікуємо сім найцікавіших висновків.