🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
16 грудня 2024, 08:54
2024-12-16
Фальшиві ІТ-працівники Північної Кореї заробити за 6 років принаймні $88 млн в компаніях США, які йшли на озброєння. Один з них був в росії
Чотирнадцять громадян Північної Кореї звинувачуються в багаторічному шахрайстві. Ці «IT-воїни», приховуючи своє місцеперебування, влаштувались на роботу в якості дистанційних IT-працівників в компанії США та некомерційні організації.
Техніки Північної Кореї (КНДР) відправляли «зароблені» гроші назад до Пхеньяна для кінцевої вигоди уряду КНДР. Деякі «IT-воїни» також використовують свої привілеї доступу, щоб викрасти інформацію, таку як власний вихідний код, а потім вимагати від своїх роботодавців погрози викрити корпоративні активи, якщо їм не платять за мовчання, пише The Register.
За даними Міністерства юстиції, один із гравців — Яньбянь Сільверстар (Yanbian Silverstar) — перебуває в Китаї, а інший — Волас Сільверстар (Volasys Silverstar) — у росії.
Обох звинувачують у використанні «фальшивих, викрадених і позичених ідентифікацій» для отримання віддалених вакансій — зусилля, яке, на думку Міністерства юстиції, принесло «щонайменше $88 млн протягом приблизно шестирічної змови», хоча ця сума не включає вимагання. В обвинувальному акті детально описано, як змова була спрямована на шість американських компаній, а також дві некомерційні організації.
В обвинувальному акті стверджується, що в двох компаніях працювало щонайменше 130 технарів і що вони були відомі всередині компанії як «ІТ-воїни» і мали на меті заробляти по $10 000 щомісяця.
Змовники також нібито створили веб-сайти, які, як видається, були агентствами, які надавали контрактних або позаштатних ІТ-працівників. Ці фальшиві компанії включали Eden Programming Solutions, Purpleish Tech, Culture Box, Next Nets, Illusion Software, Baby Box Tech, Cubix Tech і Helix.
Дочірня інформаційна компанія Google Mandiant повідомила The Register, що останніми місяцями спостерігалося «збільшення спроб здирництва, пов’язаних із північнокорейськими ІТ-працівниками. І вперше ми бачимо, що ІТ-працівники розкривають конфіденційні дані організацій, якими вони займаються. проникли, щоб змусити жертв сплатити непомірні викупи».
«Вчорашнє (11 грудня — прим.ред.) звинувачення є останнім у серії дій у рамках ініціативи Відділу національної безпеки, запущеної на початку цього року, щоб перешкодити зусиллям Північної Кореї отримати дохід шляхом обману американських компаній, щоб вони найняли своїх громадян для віддаленої роботи», — пише Міністерство юстиції США, посилаючись на слова помічника генерального прокурора Метью Г. Олсен. За його словами, це звинувачення та пов’язані з ним порушення підкреслюють небезпеки кібербезпеки, пов’язані з цією загрозою, включаючи крадіжку конфіденційної бізнес-інформації з метою вимагання.
У четвер (12 грудня) Сполучені Штати Америки запропонували винагороду в розмірі до $5 млн за інформацію про дві північнокорейські фірми, що займаються інформаційними технологіями (ІТ), звинувативши їх в експлуатації працівників для отримання прибутку для підтримки режиму в Пхеньяні.
Держдепартамент також оприлюднив імена 14 осіб, у тому числі Джон Сон Хва, генерального директора обох компаній, а також президента Yanbian Silverstar Кім Рю Сон і президента Volasys Silverstar Рі Кьон Сіка.
«Ці ІТ-компанії займалися експортом північнокорейських ІТ-працівників, менеджерів і допоміжного персоналу в Яньцзі в китайській провінції Цзілінь і Владивосток, Росія, щоб отримувати дохід, обманюючи американські та інші компанії по всьому світу, щоб вони найняли їх як позаштатних ІТ-працівників», — йдеться у повідомленні.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.