🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоЗброя
17 березня 2025, 10:55
2025-03-17
Дві українські компанії створюватимуть прототипи дронів для армії США в рамках програми Artemis
Відділ оборонних інновацій [Defense Innovation Unit] США оголосив, що укладає контракти з чотирма компаніями на створення прототипів одноразових дронів дальнього радіусу дії, які можуть швидко запускатися, нести різноманітне корисне навантаження і працювати в умовах низької пропускної здатності. Дві з них — це неназвані українські компанії.
Відділ оборонних інновацій [Defense Innovation Unit] США оголосив, що укладає контракти з чотирма компаніями на створення прототипів одноразових дронів дальнього радіусу дії, які можуть швидко запускатися, нести різноманітне корисне навантаження і працювати в умовах низької пропускної здатності. Дві з них — це неназвані українські компанії.
Вони змагатимуться з американськими компаніями Dragoon і AeroVironment. Кожен з українських виробників співпрацює з американською компанією-розробником програмного забезпечення, один з них — зі Swan, а інший — з Auterion. Про це повідомляє Defense News.
Усі чотири компанії проведуть тестові демонстрації своїх можливостей у квітні й травні, і незабаром після цього DIU зробить свій вибір.
Програма під назвою Artemis була ініційована минулого року Конгресом на вимогу операторів Європейського й Індо-Тихоокеанського командувань ЗС США, які потребують недорогих витратних безпілотників, а також засобів протидії безпілотним літальним апаратам. В рамках додаткового пакета видатків для України законодавці виділили Міністерству оборони США близько $35 млн і доручили йому визначити й протестувати недорогі безпілотні системи, які можуть здійснювати навігацію і зв’язок, попри РЕБ і спуфінг.
Мета полягала в тому, щоб діяти швидко і довести, що ці системи можуть бути готові до використання набагато швидше, ніж традиційна багаторічна програма оборонних закупівель. За словами Трента Еменекера, керівника відділу закупівель і забезпечення Пентагону, в серпні минулого року Головне управління розвідки Міністерства оборони США делегувало запит на безпілотні літальні апарати в DIU.
Лише за три місяці відділ оборонних інновацій відібрав 16 перспективних концепцій і провело першу демонстрацію в грудні минулого року. Дев’ять із запропонованих систем були готові до польотів, і з них офіційні особи обрали чотири для переходу до етапу створення прототипів.
Зазначається, що в DIU обрали пропозиції, які по-різному підходили до розв’язання цієї проблеми. Хоча була вимога щодо дальності польоту щонайменше 50 км, два дрони мають дальність польоту близько 100 км, а два інших можуть літати на відстань понад 1000 км. Зазначається, що дрони повинні бути малопомітні, мати кілька каналів двостороннього зв’язку і бути оснащені програмним забезпеченням для планування місій. У Відділі говорять, що хочуть побачити модульні системи, які можуть інтегрувати нове обладнання або програмне забезпечення за лічені години.
Менші системи, які розглядає DIU, коштують менш як $20 000 за штуку, а ціна на більші дрони наближається до $70 000, залежно від вартості камер та інших підсистем, а також від кількості систем, які в підсумку придбає Міністерство оборони США.
Метою, за словами представників DIU, є «масове розгортання», хоча незрозуміло, скільки саме безпілотників закупить міністерство. У межах своєї оцінки DIU розгляне виробничі потужності кожного постачальника і те, як швидко він може поставити велику кількість продукції.
Представник Відділу зазначив, що одна з українських компаній вже виробляє близько 200 систем щомісяця для підтримки операцій проти російських окупаційних сил.
Раніше видання WSJ повідомляло, що американські безпілотники «розчарували» на полі бою, тому оборонні стартапи об'єднали зусилля з українськими виробниками, щоб створити кращі, перевірені війною літальні апарати для військових США.
Нещодавно український виробник тактичних симуляторів Skiftech для підготовки бійців на основі лазер-технологій опинився серед 10 компаній, які отримали 10-річний контракт на суму $921,1 млн від Армії США.
«Жодна американська компанія не йде в ногу з Україною». WSJ пише, що США просять Україну створити найкращі безпілотники для американських збройних сил. Що відбувається?
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)