😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаЗброя
12 березня 2025, 15:11
2025-03-12
«Жодна американська компанія не йде в ногу з Україною». WSJ пише, що США просять Україну створити найкращі безпілотники для американських збройних сил. Що відбувається?
Оскільки американські безпілотники «розчарували» на полі бою, оборонні стартапи об'єднали зусилля з українськими виробниками, щоб створити кращі, перевірені війною літальні апарати для військових США. Як пише WSJ американські стартапи витратили мільярди доларів венчурного капіталу в надії розробити невеликі безпілотники, які, за даними Пентагону, потрібні йому для майбутніх конфліктів.
Оскільки американські безпілотники «розчарували» на полі бою, оборонні стартапи об'єднали зусилля з українськими виробниками, щоб створити кращі, перевірені війною літальні апарати для військових США. Як пише WSJ американські стартапи витратили мільярди доларів венчурного капіталу в надії розробити невеликі безпілотники, які, за даними Пентагону, потрібні йому для майбутніх конфліктів.
Утім, чимало американських виробників БПЛА створили лише дорогі літальні апарати, які не дуже добре літають. Натомість українські виробники безпілотників за час війни освоїли масове виробництво дронів. І нині вони, попри обмежені ресурси, шукають нових клієнтів і капітал.
«Жодна американська компанія не йде в ногу з Україною… Ви знаєте, що їхня продукція працює. У них є найсучасніша лабораторія з високими ставками, призначена для того, щоб довести все це до бойового рівня», — сказав співзасновник стартапу з Південної Каліфорнії CX2 Натан Мінц.
Торік стартап CX2 уклав угоду про встановлення свого програмного забезпечення та датчиків на українські безпілотники, яка отримала схвалення від одного з видів збройних сил США і незабаром може стати на їхнє озброєння.
WSJ повідомляє, що інтерес Пентагону до українських безпілотників підкреслює виклики, з якими стикаються американські стартапи в галузі, а також досягнення українців після російського вторгнення. Попри те, що Пентагон вважає, що малі автономні дрони необхідні і є пріоритетним напрямком фінансування, ця думка не призвела до буму в американській безпілотній індустрії.
За оцінками Пентагону, США здатні виробляти до 100 000 безпілотників на рік. Для порівняння: минулого року Україна виробила понад два мільйони безпілотників. Деякі з них можуть пролетіти сотні миль з вибухівкою і вже використовувалися в атаках на території росії. Саме далекобійні БПЛА і цікавлять США.
На думку авторів видання, будь-які «дипломатичні повороти» навряд чи розірвуть зв’язок, що склався між американськими та українськими виробниками дронів чи відвернуть інтерес Пентагону до передових інновацій з України.
Для українських стартапів зростання залежить від виходу за межі своєї країни, де існують обмеження на прибуток від продажів, а уряд не може дозволити собі купувати всі вироблені в країні дрони, тому компанії шукають американських клієнтів та інвесторів.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)