Олександр КузьменкоТаке життя
17 листопада 2023, 10:48
2023-11-17
Україна посіла 45 місце в рейтингу володіння англійської від EF EPI. Дослідження свідчить, що у світі є гендерна нерівність у вивченні англійської
Рейтинг EF English Proficiency Index показав, що в Україні мають помірний рівень володіння англійською мовою. Наша країна отримала середній бал 530 і посіла 45-ту сходинку в рейтингу зі 113 позицій.
Рейтинг EF English Proficiency Index показав, що в Україні мають помірний рівень володіння англійською мовою. Наша країна отримала середній бал 530 і посіла 45-ту сходинку в рейтингу зі 113 позицій.
Дослідження EF EPI 2023 охоплює 113 країн і базується на результатах 2,2 мільйона стандартизованих тестів з англійської мови EF Education First, складених у 2022 році.
Рейтинг країн за знанням англійської мови
Очолили рейтинг, як і минулого року, Нідерланди із середнім балом 647 з 800 можливих, за ними йдуть Сінгапур (631) та Австрія (616), а Данія (615) та Норвегія (614) помінялися місцями на четвертій та п’ятій сходинках рейтингу.
Україна займає 45 місце в рейтингу і належить до країн із помірним рівнем володіння англійською.
Відзначається, що всі країни з дуже високим рівнем володіння мовою та багато країн з високим рівнем володіння мовою отримали нижчі середні бали, ніж у попередньому році, що є можливим відображенням впливу пандемії Covid-19 на навчання, подорожі та особисте спілкування.
Рейтинг країн за рівнем володіння англійською. Інфографіка: Індекс EF English Proficiency Index
Основні ринки викладання англійської мови професійного спрямування, такі як Італія (-13), Франція (-10), Іспанія (-10) та Бразилія (-18), залишилися в групі країн із середнім рівнем володіння мовою, і всі вони продемонстрували двозначне зниження порівняно з попереднім роком, тоді як Японія (-18) та Китай (-34) залишилися в групі країн із низьким рівнем володіння мовою.
Рейтинг міст за знанням англійської мови
Серед міст Амстердам залишився найбільш підготовленим із середнім балом 646, за ним слідує Відень, який піднявся з сьомого місця в попередньому році — 640. П’ятірку лідерів замкнули Копенгаген (639), Стокгольм (637) та Осло (629).
Столиця України зайняла 43 місце з 547 балами. Київ трохи випередили Мінськ, Монтевідео та Сан-Хосе, але поступилися Бейрут, Гавана, Бразиліа й москва.
Тенденції у володінні англійською
Вікові групи: За останні вісім років середній бал 18-20-річних учасників тестування знизився на 89 балів, тоді як у більшості старших категорій він зріс, зокрема у вікових групах 31-40 (+19 балів) та 41+ (+14 балів).
Автори зазначають, що зниження результатів у групі 18–20 років було помірним або стабільним у більшості країн і лише в кількох великих країнах є вираженим.
Гендерний розрив у рівні володіння мовою: за останні дев’ять років рівень володіння англійською мовою серед чоловіків покращився на 14 пунктів, тоді як серед жінок він знизився на 19 пунктів, що змінило тенденцію до вищого рівня володіння англійською мовою серед жінок у перші п’ять років аналізу EPI.
Інфографіка EF English Proficiency Index
EF вказує, що хоча більшість країн не мають значного гендерного розриву, з тих, що мають, 38 країн надають перевагу чоловікам і лише п’ять — жінкам. Автори припускають, що однією з причин є недостатнє представництво жінок на високооплачуваних міжнародних робочих місцях, але додають, що гендерний розрив серед осіб у віці 18–25 років вказує на «проблему, породжену самими освітніми системами, або на соціальні проблеми, які школи не в змозі вирішити».
За останні дев’ять років зниження показників для жінок було особливо помітним в Азії (-30 пунктів), порівняно зі зростанням на 10 пунктів для чоловіків. У Європі показники як чоловіків, так і жінок зросли, хоча у чоловіків вони були вищими (+46) порівняно з +19 у жінок.
Винятком став Близький Схід, де середній бал жінок зріс на 44 пункти, випередивши чоловіків, чий показник за той самий період збільшився на 29 пунктів.
Серед різних професій найвищі показники продемонстрували працівники авіації; медіа, спорт і розваги та професійні послуги також опинилися у групі з високим рівнем володіння англійською. За рівнем посади, найвищі середні бали отримали працівники сфери ІТ, бухгалтерського обліку, стратегії та планування, за ними йдуть працівники сфери маркетингу та управління персоналом.
EF зазначає, що з роками розрив між рівнями старшинства став більш однорідним, і в Європі та Африці персонал має вищий рівень кваліфікації, ніж менеджери та керівники.
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Атлас зброї: які ПЗРК і ПТРК Україна отримала від Заходу і використовує у війні з росією
Сили ЗСУ активно використовують ПЗРК і ПТРК, щоби протистояти російським окупантам. Ці відносно прості у використанні комплекси дають змогу зупинити просування важкої техніки супротивника. Вони давно добре зарекомендували себе на полях битв, а видів подібних комплексів достатньо.
Розповідаємо про особливості ПЗРК і ПТРК, що є на озброєнні ЗСУ, а також звідки їх нам привезли.