Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоGameDev
2 серпня 2024, 10:02
2024-08-02
Україна займає 17 місце за величиною ігрової аудиторії в Steam — дослідження
Аналітики сайту The GameDiscoverCo дослідили географію геймерів в іграх Steam, які мають понад 100 000 гравців. Кількість українських гравців в таких проєктах знизилась з 2021 року.
Аналітики сайту The GameDiscoverCo дослідили географію геймерів в іграх Steam, які мають понад 100 000 гравців. Кількість українських гравців в таких проєктах знизилась з 2021 року.
«Як ми всі знаємо, споживча база комп’ютерних ігор є інтернаціональною за своєю природою. Можливо, вони не такі глобальні, як мобільні ігри, але вони набагато глобальніші, ніж консолі», — зазначили дослідники.
У топ-10 країн в іграх Steam зі 100 000+ аудиторією за весь час увійшли:
США — 20,8%.
Китай — 8,4%.
рф — 5,7%.
Німеччина — 5,3%.
Велика Британія — 4,5%.
Канада — 3,8%.
Бразилія — 3%.
Франція — 2,6%.
Польща — 2,4%.
Австралія — 2,3%.
Україна в цьому рейтингу займає 17 місце з 1,04% гравців. Таку ж позицію вона займає в рейтингу відносно свіжих проєктів, які вийшли після січня 2021, однак частка українських геймерів в таких іграх знизилась на 0,11%. Це не заважає українській аудиторії випереджати такі країни, як Південна Корея та Італія.
Дані The GameDiscoverCo
У рейтингу свіжих релізів також помітне падіння кількості російських гравців на 1,78%, що опускає росію на 4 місце. Це можна пояснити тим, що Steam не приймає оплату з російських банківських карток після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну і накладання санкцій. Крім того, чимало ігрових розробників і видавців заблокували продаж своїх проєктів у російському регіоні.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.