🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоСтартап
7 січня 2025, 15:54
2025-01-07
Українські підлітки розробили застосунок для спорту та реабілітації на основі ШІ. Свій стартап команда представила у Нью-Йорку
OUTEX — застосунок для спорту та реабілітації, розроблений українськими підлітками. Він працює на основі ШІ, який допомагає визначити ключові точки на тілі, аналізувати рухи користувачів та оцінювати правильність виконання вправ.
Свою розробку стартап-команда представила на фіналі світового змагання World Youth Entrepreneurship Challenge у Нью-Йорку.
Застосунок OUTEX може бути корисним двом групам людей. Перша — активні люди, які прагнуть займатися спортом у будь-який час і в будь-якому місці, незалежно від обставин. Друга — ті, хто потребує реабілітації, але з певних причин не має змоги відвідувати спеціалізовані заклади.
Але, на справді, історія OUTEX почалася з ідеї створити фітнес-браслет для професійних спортсменів, яка належала кофаундерам стартапу — Ернесту Лаптєву і Геннадію Чалію.
Проте згодом ідея трансформувалася у застосунок, над яким працює стартап зараз. Юлія Ткаченко, інший член команди, запропонувала хлопцям додати у застосунок можливості для реабілітації.
«Свого часу мала травму колін, через повномасштабну війну мені довелося призупинити відновлення. Тож прагнула допомогти людям, що опинилися у схожій ситуації. Крім того, нині багато військових та цивільних потребують реабілітації», — розповідає дівчина.
Наразі команда доповнює застосунок спортивними вправами, опісля візьметься за реабілітаційні.
Окрім застосунку OUTEX, у Нью-Йорку були представлені інші розробки українців. Школяр зі Сквири на Київщині Вадим Добровольський розробив систему, яка може убезпечити різні типи вітчизняних дронів від впливу ворожого РЕБ. Сестри Хмелюк створила ШІ-систему для сортування сміття. Ідея EcoMind виникла через сморід від сміттєвого полігону на Київщині.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.