💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоGameDev
1 грудня 2023, 14:16
2023-12-01
Українські фанати повністю дублювали Half-Life 2 за допомогою ШІ. Ось як це звучить
Відеогра Half-Life 2 від студії Valve вийшла у 2004 і стала одним із найвідоміших проєктів в ігровій індустрії. Вона не має офіційної української локалізації, і тим паче озвучення, але, схоже, що фанати гри з України вирішили це виправити за допомогою сучасних технологій штучного інтелекту.
На YouTube-каналі Skynet UA з’явилося відео, яке демонструє український дубляж гри, де голоси, вочевидь, згенерував ШІ.
«Ми створили повний український дубляж до гри Half-Life 2. Озвучено *все*, абсолютно всі персонажі, сцени й так далі. Голоси максимально наближені до оригінальних», — йдеться в описі.
Автори відео зауважують, що в ньому демонструються лише деякі з персонажів. Вони не вказують, за допомогою якої моделі ШІ було український дубляж, і чи застосовувався він взагалі. Проте про це пише блогер Lost Human, який звернув увагу на проєкт.
«Хтось зробив проєкт з озвучення HL2 за допомогою ШІ, і… не знаю як це коментувати, у мене шок», — написав він.
Це не єдина спроба українізувати голоси персонажів Half-Life 2 — над своїм проєктом озвучення також працює спілка HamUA, яка залучає до цього цілком людських акторів. Наприклад, доктора Бріна в ньому озвучує відомий український актор Євген Малуха, який раніше подарував свій голос Гомеру Сімпсону, Альфу та багатьом іншим персонажам.
Інший відеоблогер, Rendaros UA, який бере участь у проєкті HamUA, так прокоментував українську ШІ-озвучку Half-Life 2: «Ми перевірили озвучку, окрім реплік, що у відео, там таке собі, наголоси в дусі „доктор ФрімЕн“, і ще багато чого. Вона далека від комфортного сприйняття, окрім хіба що самих голосів».
У HamUA ще не завершили роботу над озвученням Half-Life 2, але на сайті проєкту вказано, що вже знайдено голоси для всіх персонажів гри. Наразі близько половини з них мають позначку «повністю озвучено».
Раніше спілка озвучила інший відомий проєкт студії Valve — Portal 2.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.