UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉
Валентин ШнайдерGameDev
2 лютого 2026, 16:52
2026-02-02
Український розробник створив RPG-гру для вивчення англійської замість класичних застосунків
Український інді-розробник під ніком «BogdanShi» представив гейміфікований проєкт для вивчення англійської мови, у якому навчання побудоване як RPG-гра з боями, прогресією персонажа та глобальною мапою, а не як набір стандартних уроків чи тестів.
Український інді-розробник під ніком «BogdanShi» представив гейміфікований проєкт для вивчення англійської мови, у якому навчання побудоване як RPG-гра з боями, прогресією персонажа та глобальною мапою, а не як набір стандартних уроків чи тестів.
За даними форуму DOU GameDev, автор свідомо відмовився від формату «навчального застосунку» й зосередився на ігровій кор-механіці. Основне завдання полягає в тому, щоб не перевантажити користувача новими словами, але й не зробити процес нудним. Після тестування він зупинився на 10 словах за одну сесію, пояснюючи це обмеженнями оперативної памʼяті людини та практикою, за якої більший обсяг призводить до втрати засвоєного матеріалу.
Механіка навчання побудована поетапно: спочатку гравець знайомиться зі словом на картці, потім упізнає його у квізі, а далі вводить вручну, щоб закріпити знання. Саме ручне введення є ключовим етапом, тому розробник свідомо обмежує кількість слів, щоб процес не перетворювався на механічне зазубрювання. Для неправильних дієслів використовується окрема логіка: без тестів із варіантами відповіді, одразу через написання форм, із ритмічним групуванням за складністю, щоб уникати плутанини між схожими словами.
Гра активно використовує ігрові елементи: кожна правильно введена літера перетворюється на атаку по ворогу, помилки «коштують» мани, а підказки працюють як закляття. У проєкті є глобальна карта із секторами, спільні цілі для гравців і система прогресу, де дії інших користувачів впливають на відкриття контенту. Автор також описує плани на словники різних рівнів, тематичні набори та систему повторення вивченого матеріалу.
Розробник свідомо вивів проєкт у публічну площину без повного контенту, пояснюючи це бажанням перевірити кор-механіку на реальних користувачах та уникнути ситуації, коли продукт роками розробляють «у стіл». У майбутньому він розглядає монетизацію через рекламу або преміумдоступ і поступове розширення гри новими словниками та мовами.
Раніше dev.ua писав про те, як команда розробників із Латвії, Польщі й України анонсувала ATOM RPG 2. Це тактична CRPG у світі, що «пережив гарячу фазу холодної війни».
«Навіть для виробників трун і пам’ятників я писав тексти». Як стати game-тестувальником під час війни: історія колишнього металурга, страховика, копірайтера
34-річний Андрій Зубков під час війни увійшов в IT, докорінно змінивши свою кар'єру і буденне життя. Тепер він QA Engineer у компанії Pingle Game Studio — тестує ігри. А до цього працював на металургійному комбінаті, в страхуванні та навіть копірайтером. Свою історію про вхід в нове життя Андрій розповів dev.ua.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.
Вже понад місяць граю в цей додаток, я б сказав, що у нього найкрасивіша графіка та анімація, які я бачив на Android.