Український стартап Osavul залучив $1 млн від SMRK. Це четверта інвестиція фонду власника MacPaw за останні кілька місяців
Компанія займається інформаційною безпекою, протидією дезінформації та аналізом інформаційного середовища.
Компанія займається інформаційною безпекою, протидією дезінформації та аналізом інформаційного середовища.
Український стартап із кібербезпеки Osavul залучив $1 млн від SMRK, повідомили dev.ua в інвестиційному фонді.
Фінансування спрямують на маркетинг та розвиток технологічної платформи, зокрема інтеграції технологій Large Language Models (LLM) для виведення аналізу інформаційного середовища на новий рівень. Також в планах — експансія на міжнародні ринки. Наразі компанія шукає талановитих інженерів, а також спеціалістів для подальшої роботи із міжнародними партнерами та клієнтами.
З допомогою рішення Osavul спеціалісти із безпеки та комунікацій, що працюють із державним сектором та політичною сферою, бізнесом, некомерційними організаціями, агенціями з безпеки та PR-сферою, можуть виявити необхідну інформацію, виміряти та віднайти шляхи протидії, якщо вони становлять загрозу. ПЗ стартапу було імплементовано та використовується Центром Протидії Дезінформації при РНБО та українськими відомствами з сектору безпеки та оборони.
Мета Osavul — розробляти продукти для спеціалістів в галузі інформаційної та кібербезпеки, використовуючи найновіші здобутки та розвиток технології штучного інтелекту.
На сьогодні компанія має декілька продуктів:
— CommSecure — software платформа для проведення information environment assessment, виявлення та аналізу наративів, а також інформаційних загроз в медіасередовищі;
— CIB Guard — модуль для аналізу скоординованої неавтентичної поведінки між акаунтами в медіа, месенджерах та соціальних мережах;
— InfoOps — інтегрований сервіс, коли компанія і надає софт, і сама виконує задачі з аналітики та протидії дезінформації. Також відстежується динаміка поширення наративів, джерела та шляхи їх розповсюдження.
Osavul заснували у березні 2022 року Дмитро Плєшаков і Дмитро Білаш, які мають значний досвід у сфері ІТ-розробок та штучного інтелекту. Раніше SMRK інвестував в стартапи Deus Robotics, Aspichi та Prengi.
Нагадаємо, що фонд SMRK — це український фонд, який займається венчурними інвестиціями в стартапи на різних стадіях розвитку. Компанія з’явилася восени 2013 року і з того часу підтримує IT-продукти, концентруючись на фінансуванні стадій seed- і Round A. Фонд заснували топменеджер Андрій Довженко та CEO MacPaw Олександр Косован.
В інтерв’ю dev.ua Олександр Косован розповідав, що у цьому році SMRK закрив уже чотири угоди. У середньому чек — від $300 000 до $2 млн. Найбільшою нішею в довгостроковій перспективі після ІТ Олександр вважає healthcare та біотехнології.