💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоGameDev
27 жовтня 2023, 11:15
2023-10-27
Українські вчителі навчаться використовувати Minecraft Education в освітньому процесі
У жовтні 2023 року Громадська спілка «Освіторія» та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) розпочинають тренінги для вчителів і працівників цифрових освітніх центрів, де вони вчитимуться використовувати в навчальному процесі ігрову платформу Minecraft Education Edition.
Освітня платформа Minecraft Education Edition була розроблена на основі популярної відеогри Minecraft, яка дозволяє гравцям використовувати 3D-блоки для створення власних світів та досліджувати світи, створені іншими.
Вона розроблена, щоб надихати учнів на творче та інклюзивне навчання через гру. Minecraft EE вже активно використовують як навчальний інструмент у школах по всьому світу. Тепер вона стане доступною й українським учням.
«Сьогодення українських школярів повне викликів — зруйновані школи, навчання дистанційно або ж з укриттів, стреси на тлі тривог та обстрілів; і ми ще не знаємо, наскільки „щедрою“ на блекаути буде зима. Ми в „Освіторії“ з досвіду знаємо, що ігрові форми навчання в рази підвищують мотивацію дітей до навчання», — говорить Зоя Литвин, голова громадської спілки «Освіторія».
Minecraft EE містить різноманітні функції та можливості для вивчення широкого діапазону шкільних предметів і дозволяє адаптувати гру до освітніх потреб учнів. Вчителі зможуть використовувати Minecraft EE, щоб:
допомогти учням вивчати математику, історію, географію та інші предмети;
сприяти розвитку творчих здібностей школярів;
підвищити залученість та мотивацію учнів через ігровий формат;
навчати конкретних концепцій або навичок (управління ресурсами, програмування);
врегулювати психоемоційний стан школярів;
персоналізувати навчання під конкретні потреби учня чи учениці.
Згідно з дослідженнями, використання Minecraft EE на уроках заохочує учнів до командної роботи та вчить виражати себе.
Впровадження Minecraft EE відбуватиметься на базі мережі цифрових освітніх центрів, оснащених всім необхідним для онлайн-навчання навіть під час відключень електроенергії.
Мережу цифрових освітніх центрів Україні підтримують Міністерство освіти й науки України разом з ЮНІСЕФ. Такі центри створюватиметься по всій країні, передусім на сході та півдні, де очне навчання неможливе з міркувань безпеки, а також там, де шкільна інфраструктура найбільше пошкоджена.
До кінця 2023 року ЮНІСЕФ планує створити понад 50 цифрових освітніх центрів, які забезпечать доступ до формальної та неформальної освіти для більш як 50 000 дітей. «Освіторія» планує навчити 100 працівників Центрів до літа 2024 року.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.