💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоGameDev
6 жовтня 2023, 09:27
2023-10-06
У гри Death From Above з'явилася офіційна кримськотатарська локалізація та новий контент
Lesser Evil, видавець гри Death From Above, про оператора дрона під час російського вторгнення, додав до проєкту кримськотатарську локалізацію. Весь текст гри, включно із меню та субтитрами, було перекладено кримськотатарською носіями мови.
«Населення Криму — домівки кримських татар — вже дев’ятий рік мешкає під російською окупацією», — говорить CEO Lesser Evil Гендрік Лессер. Він каже, що винищення мови та культури — головні ознаки насильницького імперіалізму, тому у видавництві давно хотіли перекласти Death From Above рідною мовою корінних мешканців Криму.
Окрім нових перекладів, в останньому безплатному оновленні до Death From Above також з’явився новий контент. Серед новинок — кримськотатарські скіни для дрона та оператора, а також окремий вид побічних місій: «Зупини конвой». У таких місіях гравець має перехопити та зупинити російську колону бронетехніки, що везе до лінії фронту важке озброєння та свіжі війська.
Також у грі з’явилися нові досягнення:
«Досвідчений пілот» — потрібно пролетіти через гараж на FPV-дроні;
«Подвійна шкода» — підрив автомобіля призвів до загибелі ворожого солдата.
Death From Above доступна у дочасному доступі Steam за 225 грн. Це аркадний симулятор керування дроном, події якого відбуваються під час російського вторгнення в Україну. Гравець бере на себе роль українського військового оператора дрона, що бореться з окупантами, збирає цінне спорядження та відновлює лінії комунікації, пошкоджені внаслідок війни.
30% чистого прибутку від продажів гри передають двом українським благодійним організаціям: «Повернись живим» та «Армії дронів». Щойно розробка окупиться, обсяг пожертв збільшиться до 70% чистого прибутку, а решта 30% піде на розробку нового контенту для гри.
Цього квітня компанія поділила порівну 7500 євро між «Повернись живим» та проєктом «Армія дронів». Також Lesser Evil надіслали окремий донат сумою 2500 євро на користь жертв злочинного руйнування росіянами Каховської ГЕС.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.