💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоGameDev
5 жовтня 2023, 14:06
2023-10-05
До Cyberpunk 2077 вийшов патч, який вирізав «ру*ню» та деякі інші неточності з української локалізації
До польської гри Cyberpunk 2077 вийшло оновлення, яке виправляє найпоширеніші проблеми, з якими стикалися гравці, і «покращує загальну продуктивність», особливо в локації Псарня з доповнення «Ілюзія Свободи».
«[Додано] декілька покращень і змін в українській локалізації, зокрема виправлення рядків, де переклад втратив первісний зміст», — ідеться в описі патчу.
Нагадаємо, що схожим чином Localization Project Manager та Engineer в CD Projekt Red Марія Стрільчук прокоментувала інформацію про внесення змін в українську локалізацію. «Вони стосуються рядків, оригінальне значення яких втрачається в адаптованій версії, включно з деякими референсами до російсько-української війни», — заявила тоді Стрільчук.
Наразі конкретний список змін в українській локалізації невідомий, але очевидно, що вони зачеплять фразу поліційного на Пустошах, який згадував «русню» (в оригіналі він про «assholes»). Гравці з росії також обурювалися заміні «невинного» прізвища Хохлова на Москаль в українській локалізації, проте чи входить це у список змін поки не ясно.
Раніше Марія Стрільчук запевняла, що виправлення не зачеплять графіті з українським Кримом.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.
Він згадував русню, не тому що в оригіналі було assholes. Русня згадувалась там цілком логічно, бо трупи які лежали під ним були руснявої банди міста, які при англійській локалізації говорять з акцентом і викрикують російскі фрази і матюки.
Він згадував русню, не тому що в оригіналі було assholes. Русня згадувалась там цілком логічно, бо трупи які лежали під ним були руснявої банди міста, які при англійській локалізації говорять з акцентом і викрикують російскі фрази і матюки.