💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоГроші
20 вересня 2024, 11:39
2024-09-20
В Україні хочуть започаткувати банки фінансової інклюзії, зокрема банківські послуги надаватиме «Укрпошта»
У Раді зареєстрували законопроєкт, відповідно до якого компанії, чиї відділення присутні по всій Україні, можуть отримати обмежену банківську ліцензію для надання банківських послуг з деякими обмеженнями у тих місцях, де немає чи недостатньо банківських відділень.
Законопроєкт 12044 про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку фінансової інклюзії в Україні зареєстрували вчора, 19 вересня. Його розробили народні депутати разом з НБУ, а також за участю «Укрпошти», яка може стати першим поштовим банком в Україні.
«Метою законопроєкту є створення правових засад для появи на ринку фінансових послуг України нового різновиду надавачів фінансових послуг — банків фінансової інклюзії, які будуть працювати на підставі обмеженої банківської ліцензії. Метою діяльності таких банків буде забезпечення належного доступу до фінансових послуг як громадян України (зокрема соціально вразливих груп населення), так і мікропідприємств у районах, наближених до зони бойових дій, на звільнених територіях, а також на важкодоступних та малонаселених територіях (на кшталт високогірних регіонів)», — пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, який є один з ініціаторів законопроєкту.
Отримати обмежену банківську ліцензію зможуть поштові оператори, наприклад, «Укрпошта» та «Нова Пошта», небанківські фінансові установи тощо. Водночас діючий банк зможе за бажанням поміняти свою банківську ліцензію на обмежену та зосередитися на наданні таких обмежених банківських послуг.
«Поштовому банку бути. Те, що зовсім нещодавно здавалося неможливим, стало реальністю, — написав генеральний директор „Укрпошти“ Ігор Смілянський. — Це дуже важлива новина напередодні зими, коли через атаки ворога на енергетичну інфраструктуру можуть виникнути проблеми з наданням фінансових послуг, особливо в прифронтових та сільських районах. Можуть, але тепер я впевнений, що не будуть».
Ось коротко, про що говориться у законопроєкті
Кожна компанія або банк (не лише «Укрпошта») може стати оператором фінансової інклюзії.
Оператор фінансової інклюзії — це банк, обмежений у кредитуванні великих компаній та деяких валютних операціях. Все інше — як у звичайного банку.
Оператор фінансової інклюзії має відповідати всім нормативам НБУ, а всі його вклади застраховані у Фонді гарантування вкладів.
Нормативними документами НБУ буде передбачена можливість надання банківських послуг удома (що важливо, враховуючи кількість людей з інвалідністю) і в умовах відсутності світла та звʼязку.
«Паралельно з законом розробляється постанова КМУ про передачу PINBank АТ „Укрпошта“, тож гроші російських олігархів будуть працювати на українських громадян, допомагаючи подолати наслідки атак на інфраструктуру», — додав Смілянський.
Як працюють поштомати від «Нова пошта», Meest та ROZETKA, і що потрібно, аби ними скористатись
Зараз, щоб отримати чи відправити посилку навіть не потрібно йти до відділення служби доставки, чекати довгі черги та витрачати купу часу. Це можна зробити за допомогою поштоматів — автоматичних теміналів, які розташовані у місцях активних переміщень людей, магазинах, супермаркетах та навіть в житлових будинках.
dev.ua зібрав інформацію про термінали різних сервісів доставки, де вони знаходяться, чим відрізняються, як скористатись поштоматом та які особливості вони мають.
(оновлений текст від 17 листопада 2021 року)
Авторка малюнку з Патроном на марці «Укрпошти» заявила про порушення її авторських прав. Компанія цього не визнає. Тепер є новий ескіз для марки - Смілянський на унітазі
Випуск однієї з найочікуваніших патріотичних марок «Укрпошти» — з псом Патроном породи Джек-рассел співпав із скандалом. Авторка одного із зображень песика, де він «поливає» ворожий снаряд, публічно зявила про порушення авторських прав національним поштовим оператором.
В цій історії є все — зав’язка, розвиток, і навіть красивий епілог. Тож розповімо про все по порядку.