Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Марія БровінськаВійна
25 липня 2022, 09:29
2022-07-25
Перемога чи затяжна нічия? Розробники спрогнозували результат війни за допомогою статистичної моделі, що базується на аналізі 96 битв і воєнних кампаній
The Economist пише, що розробники намагаються спрогнозувати результати російсько-української війни за допомогою програмного забезпечення
The Economist пише, що розробники намагаються спрогнозувати результати російсько-української війни за допомогою програмного забезпечення
Оскільки сучасні комп’ютери можуть збирати, поглинати й аналізувати величезні обсяги даних, прогнозування результатів воєн активно розвивається. Для цього є дві широкі групи моделей: детерміновані, які дають однаковий результат на основі вхідних даних, і ймовірнісні ― які показують різні результати на основі ймовірності тих чи інших бойових подій.
Одна з моделей детермінованого програмного забезпечення ― Статистична модель великих бойових операцій (MCOSM) ― запускає алгоритми, засновані на даних 96 битв і воєнних кампаній, від Першої світової війни та до наших днів.
На початку повномасштабного російського вторгнення в Україну MCOSM прогнозувала шанси на «операційний успіх» як 2 та 5 із 7 можливих для загарбника та захисника відповідно. Також у статті йдеться про софт, який досліджує чинники, що впливають на волю до боротьби. Ці чинники включають не лише задоволення від постачання боєприпасів і харчів, але й більш тонкі питання ― наприклад, чому армія воює, які жахи розгортаються навколо, чи має ворог деморалізаційну перевагу.
Серед чинників, що негативно впливають на моральний стан війська ― корупція, безробіття, зростання вартості життя та політична поляризація.
The Economist попросив MCOSM створити новий прогноз для поточної фази війни, враховуючи російську перевагу в артилерії та взявши до уваги дані щодо мотивації. MCOSM оцінив шанси як України, так і росії в 5 балів із 7 ― іншими словами, як затяжну нічию.
«Це для нас війна, а для світу — бізнес». Ексспівробітник Укроборонпрому Денис Гурак про зброю, IT та медіа в Україні — у новому відео The Strong Kitchen Cabinet
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)