Як виглядають фішингові сайти, на яких шахраї виманюють гроші у людей. Ось, як не потрапити на гачок
Шахраї продовжують натискати на больові мозолі і під виглядом пропозицій оформити грошові виплати, створюють фішингові сайти. Їх досить складно відрізнити від справжніх. Ось приклади шахрайських ресурсів та подібних схем, за якими працюють зловмисники.
Шахраї розміщують у соцмережах та месенджерах повідомлення, які містять активні посилання на фішингову сторінку-приманку. Сторінка була стилізована під благодійну організацію, на якій українцям пропонують отримати грошову допомогу. Приклади того, як шахраї виманюють дані платіжних карток, пропонуючи виплати, розмістили в тому числі на каналі Херсонської ОВА.
На фішинговій сторінці шахраї розмістили інструкції щодо проходження ідентифікації, а також активні посилання на шахрайські фішингові ресурси, які маскувалися під сторінки авторизації банків.
Щоб оформити грошову виплату, шахрайський ресурс пропонував ввести номер мобільного телефону, пароль від особистого кабінету, номер картки, CVV, пін-код та поточний баланс картки для підтвердження входу в особистий кабінет.
Отримані дані шахраї використовували для «прив’язкиˮ акаунта користувача до нового пристрою або для онлайн авторизації на порталі відповідного банку, що давало їм змогу вивести кошти з рахунку жертви.
Важливо! Щоб убезпечити себе від шахрайських дій — перевіряйте будь-яку інформацію про грошові виплати, яку побачили в інтернеті чи в повідомленнях через офіційні джерела. Не переходьте за посиланням, зазначеним у таких повідомленнях. Перейдіть на офіційний сайт відповідної організації, від імені якої пропонується грошова допомога через пошукову систему, ввівши назву необхідного сайту.