В Україні стартував новий податковий режим для айтішників «Дія City»
В Україні старутвав новий податковий режим для айтішників «Дія City».
В Україні старутвав новий податковий режим для айтішників «Дія City».
«Ми запускаємо „Дія City“. Це цифрова столиця електронної держави. „Дія City“ — один із найкращих цифрових та податкових режимів на планеті, де говорять мовою венчурного інвестування», — сказав президент Володимир Зеленський.
За його словами, Україна трансформується в країну продуктових компаній та стартапів. «ВВП та доходи галузі виростуть до $16,5 млрд. Це дозволить Україні стати найбільшим айті-хабом у Європі», — впевнений Зеленський.
Президент наголосив на тому, що мета нового режиму — щоб резидентами стали не тільки українські, а й іноземні компанії.
«Діємо, щоб не лише талановиті українці залишалися вдома, а й міжнародні IT-компанії ставали резидентами „Дія.City“», — зазначив голова Мінцифри Михайло Федоров.
Тільки IT-компанії або стартапи з юридичною особою, зареєстрованою в Україні. Вони повинні займатися діяльністю, зазначеною в законодавстві про «Дія City», і отримувати від неї 90% свого доходу. Для компаній і стартапів різні вимоги:
Гемблінгові компанії та інтернет-казино не зможуть вступити в «Дія City», але в спецрежим можуть увійти їх підрозділи, що займаються виключно розробкою.
Крок 1. Заздалегідь переконатися, що ви відповідаєте вимогам і унормувати вид діяльності в статуті компанії.
Крок 2. Обміркувати вибір системи оподаткування — це може бути податок на доходи фізосіб або податок на виведений капітал. Заявку про вибір податкового режиму можна подати разом із заявкою на вступ до «Дія City».
Крок 3. Подати заявку. Щоб це зробити, представнику компанії потрібно зайти на офіційний сайт «Дія City» і пройти верифікацію за допомогою електронного підпису (його можна отримати в банку).
Крок 4. Заповнити форму. Що в ній потрібно вказати:
Крок 5. Очікувати розгляд заявки протягом 10-денного терміну. Вся інформація, яка є в реєстрах, буде перевірена автоматично. Якщо все ОК — компанію (без зворотного зв’язку) внесуть до Реєстру резидентів «Дія City». Він буде розміщений на офіційному сайті.
Важливо: заявка і прикріплені документи повинні бути українською мовою і підписані ЕЦП.
В«Дія City» імплементовані принципи англійського права.
IT-компанія і всі співробітники отримають пільгове оподаткування. З основного — лише 5% податку на доходи фізосіб замість 18%, а також те, що єдиний соціальний внесок (ЄСВ) заснований на мінімальній зарплаті компанії.
Айтішники на гіг-контрактах платитимуть трохи більше податків, ніж ФОПи — 6,5% замість 5%. Сюди входить військовий збір.
Серед інших пільг — звільнення фізособи від податку на дивіденди, нараховані компанією-резидентом, нульова ставка податку на прибуток від продажу фізособою частки в компанії-резиденті, а також податкова знижка для тих, хто отримує частку в стартапі-резиденті.
Гіг-контракт — це договір, за умовами якого гіг-спеціаліст зобов’язується виконувати роботи та/або надавати послуги відповідно до завдань резидента «Дія City» як замовника.
Перейшовши на гіг-контракт, IT-фахівці зможуть фактично стати штатними співробітниками й користуватися державним соцпакетом. Компанії зможуть показувати потенційним інвесторам наявність штату, а не сукупність ФОПів.
ФОПи в «Дія City» зможуть залишатися в найближчі роки. Але до 2025 року їх частка в структурі витрат компаній-резидентів має знизитися до 20%.