😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаРобота
19 липня 2024, 08:08
2024-07-19
«Зараз маємо третю генерацію IT-спеціалістів». Співзасновник SoftServe пояснив унікальність українських айтівців та різницю між нашими та індійськими фахівцями
Співзасновник та член ради директорів SoftServe Тарас Кицмей описав різницю між українськими та індійськими айтівцями та унікальність український розробників.
Співзасновник та член ради директорів SoftServe Тарас Кицмей описав різницю між українськими та індійськими айтівцями та унікальність український розробників.
«Чим унікальні українські таланти? Зараз маємо третю генерацію IT-спеціалістів. Перший континентальний комп’ютер був створений в Інституті кібернетики імені Глушкова, що породило першу генерацію, я — представник другої. Мої діти, які також працюють у цій сфері, — третя генерація. Створення технологічних рішень стало частиною культури для цих людей», — зазначив він на Mind Invest Summit 2024.
Він відмічає креатив українських айтівців. «Коли працюємо з партнерами, наші люди дають рішення, про які їх не просили, що дуже ціниться. Креатив — те, що ви не можете спрогнозувати. Коли замовники просять створити творче рішення, то вони не можуть пояснити, що саме вони очікують. Наші айтівці дають більше: те, що від них не просили. Є багато класних фахівців в Індії, вони керують великими компаніями. Втім, якщо поговорите з індусами, кожен хоче стати менеджером. Коли поговорите з українцями, то кожен мріє створити технологічне відкриття. Ментальність створює різницю», — каже Кицмей.
Він впевнений, що ІТ-індустрія в Україні — стратегічна. «На мою думку, головна причина цього — галузь у великих обсягах створює всередині країни інтелектуальний капітал. Індустрія активно зростає з 1990-х років, експоненціально — після 2005 року. Сьогодні галузь налічує 300 000 IT-спеціалістів. Це не просто круті таланти із сильними знаннями, вони інтегровані у глобальну економіку». — вважає співзасновник SoftServe.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
У 18 років «захантив» SoftServe, у 21 — відкрив власну компанію. Історія львівського IT-вундеркінда
Гліб Щур — випускник кафедри систем штучного інтелекту НУ «Львівська політехніка». На молодших курсах його запросила на роботу IT-компанія SoftServe, де він працював майже 3 роки розробником у R&D-відділі. А вже у 2021 році Гліб заснував власну компанію та став CSO у 21 рік. Розповідаємо історію львівського «самородка».