«Війна забрала в мого покоління 10 років життя». Як вчитись IT зараз та після війни 💻
Відділ новинТаке життя
22 квітня 2022, 11:30
2022-04-22
Вчені з'ясували, що більшість популярних застосунків для відеоконференцій підслуховують користвачів навіть із вимкненим мікрофоном
Американські вчені з університету Вісконсін-Медісон з’ясували, що програми для відеоконференцій можуть слухати користувача, навіть коли мікрофон вимкнено.
Американські вчені з університету Вісконсін-Медісон з’ясували, що програми для відеоконференцій можуть слухати користувача, навіть коли мікрофон вимкнено.
Експерт з конфіденційності в Інтернеті та доцент електротехніки та комп’ютерної інженерії університету з’ясували, що багато різних програм для проведення відеоконференцій на основних операційних системах, включаючи iOS, Android, Windows і Mac, все ще мають доступ до мікрофона, коли його було вимкнено.
Вони виявили, що всі додатки, які вони тестували, час від часу збирають необроблені аудіодані, коли вимкнено звук, а одна популярна програма збирає інформацію та доставляє дані на свій сервер з однаковою швидкістю, незалежно від того, вимкнено мікрофон чи ні.
Потім дослідники довели що всі ці програми можуть використовувати дані, зібрані при відключенні звуку з цього додатка, щоб зробити висновок про типи діяльності, що відбуваються у фоновому режимі. Використовуючи алгоритми машинного навчання, вони навчили класифікатор діяльності, за допомогою аудіо з відео YouTube, які представляють шість поширених фонових дій, зокрема приготування їжі та її прийому, відтворення музики, введення тексту та прибирання. За допомогою цих алгоритмів команда могла визначити фонову активність із середньою точністю 82%.
Незалежно від того, чи здійснюється доступ до даних або вони використовуються, результати викликають занепокоєння щодо конфіденційності.
Мої дані у небезпеці? Що розповість про вас номер телефону, і як уникнути деанона
Лише номер телефону дозволяє дізнатися про людину купу інформації: місце проживання, роботи, сімейне та матеріальне становище і, можливо, навіть кодове слово у банку. А під час війни такий деанон може бути питанням життя та смерті.
Розповідаємо, як діють мисливці за особистою інформацією та як захистити свої дані.
Стати хакером може кожен. 10 курсів з кібербезпеки від міжнародних онлайн платформ
В епоху перманентних боїв на інформаційному фронті, десятків хакерських атак щодня і справжньої кібервійни, яку ми спостерігаємо зараз практично в кожній сфері життя, дуже важливе розуміння того, як захистити свої дані та убезпечити роботу.
Зібрали 10 курсів з кібербезпеки, які допоможуть цьому навчитися.
Святковий донат ЗСУ, космічні дані оцінюють військові збитки, зростаючий фактор кіберзахисту та інші space-tech події тижня
Щосуботи ми готували для вас із любов’ю традиційний дайджест космічних подій України та зарубіжжя. Але зараз наша любов та безмежна повага — Збройним силам України та бійцям територіальної оборони, які віддають свої життя у боротьбі за незалежність нашої країни. Слава Україні!