Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоЗброя
22 вересня 2023, 17:52
2023-09-22
ЗСУ вже використовують наземний бойовий дрон Ironclad на фронті — Федоров
Віцепрем'єр-міністр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що безпілотний робот Ironclad уже випробовують на передовій. Роботизована платформа від українських інженерів із Roboneers допомагає штурмувати ворожі позиції, проводити розвідку та забезпечувати військових вогневою підтримкою.
Віцепрем'єр-міністр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що безпілотний робот Ironclad уже випробовують на передовій. Роботизована платформа від українських інженерів із Roboneers допомагає штурмувати ворожі позиції, проводити розвідку та забезпечувати військових вогневою підтримкою.
Про це Федоров розповів у своєму Facebook. Він назвав Ironclad «революційним продуктом, який змінює підхід ведення війни та допомагає зберегти найцінніше — життя наших військових».
«Машина розвиває швидкість до 20 кілометрів, обладнана тепловізійною камерою та бойовою туреллю ШаБля М2. Також має броньований панцир, який захищає від стрілецької зброї. Керувати Ironclad можна дистанційно — з безпечного місця», — поділився характеристиками наземного дрона Михайло Федоров.
Розробка входить до кластера Brave1, який допомагає розвитку Defense Tech в Україні.
До свого посту Федоров прикріпив фото Ironclad (його можна побачити вище). Як відзначив портал Defense Express, поточна версія має зміни в конструкції, зокрема в антенах, а також турелі.
Втім головна особливість — шарнірно-зчленоване з'єднання двох платформ — залишилася без змін. Відзначається, що ця схема доволі специфічна й активно використовується у важкій техніці, яка потребує надвисокої прохідності.
Ironclad у розробці досить давно. Перші зразки демонструвалися на виставках ще у 2018 році. Крім цього дрона, Roboneers також розробляє Camel — наземну дистанційно керовану платформу, яка призначена для виконання завдань під час вогневого впливу противника. Вона здатна підвозити матеріально-технічні засоби підрозділам тактичної ланки управління та сприяти евакуації особового складу.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)