Маркетологиня Валерія Голівець розповіла, що звільнилась із роботи у перші ж місяці після працевлаштування. Айтівці поділилися й своїми історіями.
«Сьогодні читала цікаве дослідження, яке показує, що досить велика частка людей йдуть в перші місяці з нової роботи через непрозорий процес онбордингу та відсутності чіткого розуміння свого функціоналу, а ще від того, що призначений керівник жодним чином не бере участі в адаптації. Я сама з цим зіштовхувалась, вже через півтора місця, із 10 пунктів твого функціоналу прописного в офері, вони переростають в 20», — зазначила вона.
Валерія запитала, чи траплялося так, що фахівці йшли з роботи в перші місяці і попросила описати причини такого рішення. Ми обрали найцікавіші історії.
DevOps Engineer Костянтин Хомко розповів, що мав випадки звільнення з роботи через 1,3 і 5 днів. «Там де один день, прийняв офер, але коли вийшов, то дізнався, що HR звільняється, а від колег почув, що фірму заснувалала особа, що перебуває в розшуку Iнтерполe, але, в Україні змогла комусь забашляти, і тому сидить тихенько, відкрила фірму і типу веде легальний бізнес. Почитав відгуки про контору, що типу кидає людей не гроші. Тому, аби не працювати даремно, звільнився. За один день мені не заплатили, але то вже таке. Невелика сума», — розповів він.
У випадку звільнення через п’ять днів Костянтин називає наступну причину: «Компанія родом з росії, хоча, зараз їхній CEO в себе в профілі вказав, що типу з Німеччини. Але ми-то знаємо, звідки ноги ростуть. Попрацював 5 днів ще до війни, поки вони не навалили туди юзерів і платформа не посипалась. Винуватий, звісно, був я, бо типу втратили через це $3000, хоча вони навіть не робили попереднє лоад тестування, перед тим як запустити туди людей. Також не заплатитили, ще і почали погрожувати, що внесуть мене в чорний список усіх компаній».
Звільнення через три дня сталося із Костянтином з банку. «Почавши працювати, побачив, що не моє. Я до цього працював в декількох банках, але після роботи в різних IT-компаніх вже було „не то пальто“, бо було геть не цікаво і дуже все зарегульовано. Нема доступу нікуди. І ще треба було проходити купу курсів. Тому, аби не гаяти час, звільнився одразу», 0 розповів він.
IT-фахівець Іван Кузнєцов зазначив, що зазвичай звільняється, коли йде невідповідність зобовʼязань у офері та насправді. «Також робочий графік з незрозумілими перепрацюваннями (коли за це тобі не доплатять — я вже мовчу), без перспектив розвитку і бачення інфантильності начальства. А ще — критика щодо уподобань, які не шкодять іншим, газлайтинг зі сторони співробітників, коли треба щоб він визнав свою відповідальність, але для цього потрібно записувати кожне його слово на диктофон. Також коли дзвонять по роботі у лікарняний чи під час відпустки, а якщо ти не відповідаєш, то після цього на тебе ображаються», — перелічив він.
Він порівнює роботу з порушенням обіцянок роботодавця з грою: «Це скоріше мануал до гри з першими рівнями, і якщо ти до них не звернеш достатньо уваги, то можеш застрягти надовго ще на початку гри. На онбордингу ти вже маєш ширший доступ до ігрового світу і можливість без яких-небуть великих втрат ходити куди хочеш і пізнавати усі можливості персонажу, щоб знайти якісь фішки, про які не було вказано у мануалі розробником. Після цього ти відточуєш навички і йдеш по сюжетці, або також бомбиш допквести, щоб легше проходити квести основні».
Senior Unity 3D Game Developer Юрій Тор розповів історію з іншим фіналом: «Забавний випадок. Мене в поточну компанію брали на конкретний проєкт. Але цей проєкт так і не стався. Проте маємо дуже симбіотичну співпрацю вже майже чотири роки».
А SMM-фахівчиня Маріанна Семчук розповіла, що мала випадок, коли роботодавець некоректно відраховував старт роботи. «Призначили дату початку роботи, а потім роботодавець вирішив: ну, ваш перший робочий день буде рахуватись тоді, коли піде перша публікація. Я: для цього треба провести аналіз хоча б поверхнево… Роботодавець: ну, я ж не бачу як ви його робите, а публікацію видно», — поділилася вона.
Software engineer Юлія С. розповіла і історію зі свого досвіду. «Було таке: я захотіла піти з роботи вже на другий день, звільнилась на четвертий. Прийшла на роботу, мені показали робоче місце, а там просиджене крісло, яке розвалюється, мак міні, який вже віджив своє, мене не познайомили з командою, сказали, що розмови в офісі — це штраф, тільки переписки. Дали мені проєкт, задачу і токсичну проджект менеджерку. А я до того працювала в схожому середовищі і мене як накрило», — поділилися фахівчиня.
Максим Москальчук, Game Developer, розповів, що звільнявся швидко, і описав три випадки. «Прийшовши в компанію, зразу навалили задач, 0 онбордингу, де, що, куди — лід тільки відмахується типу „не заважай“, робили одночасно чотири проєкти — перекидували мене за два тижні роботи тричі, не встиг освоїтись — „нє, тебе треба туди“. Потім ще й заплатили менше, бо директор так вирішив — ну тебе на**й, подумав я і звалив», — розповів Максим.
Другий випадок — велика компанія, аутстаф, все ніби кльово. «Два місяці випробувальні закінчуються, і через тиждень після цього на проєкті міняють стек з Юніті на HTML5 — замовник так вирішив. Махаю ручкою, всім чмокі», — додає розробник ігор.
Третя ситуація блискавичного звільнення сталася із Максимом під час роботи у криптостартапі: «Робив невелику гру казуальну для всесвіту так би мовити, все наче норм, але через місяць, коли я закінчив, інвестори вирішили, що не вкладатимуть грошей, бо не стрельне (як же воно стрельне без ваших бабок, дурненькі) та і криза. ну і я пішов шукати кращої долі)».
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
«Єдина команда, якою я буду керувати в росії, буде команда бомбардувальників». Як польська IT-компанія намагалася захантити українську рекрутерку для роботи з рф
Українська IT-рекрутерка Олена Ярнова розповіла в LinkedIn історію про те, як польська IT-компанія намагалася зробити їй пропозицію з роботи. Проте в ній було кілька неприпустимих для неї умов.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі