💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоРабота
25 сентября 2024, 14:18
2024-09-25
«Ваше Basic мені лише каже про те, що ви щось там бачили й, можливо, клацали, але нічого не знаєте»: корисні поради айтівцям у побудові резюме від досвідченого розробника
Lead FullStack Developer Валентин Вівчарик вважає, що резюме — це частина ланцюга у процесі пошуку роботи, до якого також входять звʼязки та впізнаваність, хороші софт і хард скіли, вміння себе подати на співбесіді. Розробник поділився порадами з власного досвіду, які допоможуть виділити ваше резюме та зачепити рекрутера за 15 секунд — середній час, який витрачають на вивчення CV.
«Я бачив велику кількість резюме та вдосконалював своє протягом понад 5 років (бувши джуном, я його активно вдосконалював і неодноразово переробляв, щоби збільшити шанси на офер), тому припускаю, що щось корисного можу порадити. Багато з цих порад ви мали б вже чути, але я не можу їх не додати», — зазначив Валентин Вівчарик.
Формат резюме
1–2 сторінки: у рекрутерів нема часу читати 8 сторінок.
Формат PDF. Word може виглядати по-різному в різних системах і версіях, десь щось може змістись тощо. А з PDF таких проблем не буде.
Назва резюме
Правильна, відповідна назва допоможе рекрутерам знайти ваше резюме.
Порада розробника — називати резюме так: Професія_CV_Прізвище_Імʼя. До прикладу, Java_CV_Vivcharyk_Valentyn.
Також Вівчарик додав: «Часто помічав, що люди роблять резюме не англійською. Це помилка. Ваше резюме має бути тільки англійською. Де-факто це стандарт. І ледь не забув за шрифт, він має бути читабельним, а резюме не має бути розмальоване хтозна-як».
Структура резюме
Базова інформація
Спочатку мають іти робоче фото, прізвище та імʼя, ваше місто, контакти. У США фото не варто додавати через їхню політику рівності для уникнення расових чи гендерних проблем. В Україні фото гарно доповнює резюме й інтерв’юер відразу бачить, з ким потенційно буде працювати.
Біля фото варто великим шрифтом виділити ваше прізвище, імʼя та бажану позицію. Місто потрібне, щоб вказати рекрутеру, де готові працювати. Тут також можна вказати ready to relocate/remote при потребі.
У контакти варто включити номер телефону, електронну пошту, LinkedIn, месенджери (за потреби). І якщо розробник, то варто додати посилання на Git.
Навички
Після контактів варто виділити навички в окрему секцію, щоб інтерв’юер їх довго не шукав.
«Не варто займати місце в резюме написами на кшталт frameworks, databases, languages тощо, просто візуально їх виділіть. До прикладу, в першому рядку напишіть свою мову програмування та фреймворки, які на ній застосовуєте, потім окремим рядком бази даних, тоді брокери повідомлень, патерни, і в кінці все інше, як-от CI/CD, системи збірки, хмарні рішення тощо», — зазначає розробник.
Найголовніша порада — не позначайте навички та мови різними крапочками, зірочками чи чимось іншим.
«Знати щось ідеально (на умовні 5 зірочок) неможливо, тож вказуйте в резюме ті навички, за якими ви готові проходити інтервʼю, і я вас благаю, не пишіть Basic, не знаєте технологію — не вказуйте в резюме. Ваше Basic мені лише каже про те, що ви щось там бачили й, можливо, клацали, але нічого не знаєте», — пояснює Вівчарик.
Мови
Подібно до навичок, варто писати мова та її рівень: English — Upper-intermediate (B2). Знову без зірочок і тому подібного.
Досвід
Далі досвід від останнього місця роботи до першого.
Якщо джун без досвіду, можна вказати останню не ІТ-посаду й додати секцію з власними проєктами.
Цей пункт є одним із найважливіших. Ви маєте максимально коротко розповісти про ваші здобутки на попередніх місцях роботи з вказанням технологій, домену, років роботи та позиції. Варто вказувати, у які проміжки часу ви працювали на проєкті, домен із яким працювали та на якій позиції. Не нехтуйте вказуванням домену, це важливо. Якщо ви проходите співбесіду на проєкт із доменом, у якому вже маєте досвід, то ваші шанси на успіх суттєво зростуть», — радить розробник.
Інтерв’юеру важливо розуміти, у яких командах ви працювали — великих чи маленьких — і чи були там специфічні спеціалісти. Зокрема, важливо показати розмір команди, якщо ви працювали у великих і розпаралелених командах, значить — вели комунікацію з великою кількістю людей.
Навчання
Коротко опишіть, де і на кого вчилися, роки навчання (сюди також можна включити курси), і знову ж таки від останнього місця навчання до першого. Курси на Udemy чи Coursera розробник радить не включати.
Сертифікації
Сертифікації також варто виділити в окрему секцію, біля навчання. Не варто вказувати сертифікати від якихось курсів, тільки ті, які дійсно мають значення — це ті які затверджені великими компаніями, зокрема AWS, OCP і тощо.
Інше
Якщо були спікером, то можна вказати інформацію про свої виступи.
Валентин Вівчарик не радить займати місце секціями про себе та софт скіли: «Про себе можете розповісти в супроводжувальному листі рекрутеру й не займати цим місце в резюме».
Також не варто вказувати хобі. «Інтервʼюер шукає собі в команду розробника, а не людину, яка пограє з ним у теніс», — каже Вівчарик.
І наостанок порада для досвідчених: «Часто помічаю, що досвідчені розробники нехтують хорошим резюме, типу я маю багато досвіду, навіщо мені ще з тим паритись? А варто. Конкуренцію ніхто не скасовував. Скільки б у вас досвіду не було — варто старатися».
CV или резюме — вот в чем вопрос. Что говорят рекрутеры об этих документах для поиска работы в IT
Junior Manual QA Tester Юрий Сытников ищет работу уже почти год. В его практике более 100 отправленных резюме, 40 собеседований и столько же отказов, и почти в каждом из них обещания оставаться на связи. Но как рассказывает герой, однажды рекрутер, ознакомившись с резюме кандидата, попросил прислать его CV. Судя по комментариям под постом, немногие айтишники знают, чем отличаются эти два документа. А некоторые даже считают, что рекрутер с таким запросом решил выработаться.
dev.ua разбирался, в чем разница между CV (curriculum vitae) и резюме, в каких случаях и в каких компаниях нужны эти документы и могут ли они заменять друг друга.
«Разослала 200+ резюме, фидбек пока отрицательный». Как винницкая врач временно застряла на пороге входа в IT
София Тимошенко — семейный врач в одной из частных больниц Винницы. Из своих 25 лет 8 она посвятила обучению медицинскому делу и дальнейшей работе в сфере. Однако сегодня у девушки новая цель — стать айтишницей. Про возможности новичку безболезненно «войти в IT», читайте в нашем материале.
Как составить идеальное IT-резюме для иностранного работодателя: советы карьерного консультанта
Карьерный консультант Юлия Шишенко в LinkedIn отметила, что часто получает запрос от украинских кандидатов с просьбой создать резюме для конкретной страны. «Очень часто кандидаты верят, что в конкретных странах есть строгие требования к резюме и кандидату без них откажут, даже если он подходит на вакансию», — сообщает она.
«Отказали, даже не взглянув в резюме, без собеседования». Разработчик возмутился решением GlobalLogic по его кандидатуре. История с LinkedIn на 100+ комментариев
На рынке IT-рекрутинга новый скандал. Engineering Manager, Tech\Team Lead Владислав Михайлишин несколько дней назад написал возмущенный пост в LinkedIn по стандартам компании GlobalLogic в общении с кандидатами.
Дело в том, что Владислав получил отказ от рекрутера, который, по словам инженера, не видел резюме и не провел никакой общины с кандидатом.
Айтишник поделился скрином переписки с рекрутером GlobalLogic.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале