Шість «червоних прапорців» у резюме, які завадять вам отримати роботу. ІТ-рекрутерка змоделювала реакцію роботодавця
IT-рекрутерка Марія Самойлюк назвала шість «червоних прапорців» у резюме кандидата, які, на її думку, дуже часто можуть заважати отриманню пропозиції від роботодавця.
Опублікувавши цей допис на своїй сторінці в LinkedIn, вона підкреслила, що це є не просто її особистою позицією, а професійними спостереженнями за типовими реакціями різних роботодавців.
«Тобто кандидат міг успішно пройти HR-інтерв’ю, але керівник однаково не хотів його розглядати через певні нюанси в резюме», — зазначила Марія Самойлюк.
ІТ-рекрутерка виділила такі пункти:
Назва резюме не відповідає наявному досвіду
Наприклад, ви хочете «свічнутися», і називаєте резюме так, як називається вакансія. Але в досвіді вашої роботи немає нічого релевантного.
Самойлюк рекомендує переписати досвід у резюме через призму нової бажаної вакансії. «Акцентуйте увагу на тому, що виконували схожий функціонал або мали аналогічну роль на попередньому місці роботи, навіть якщо у вас була інша офіційна позиція», — радить вона.
Невідповідність навичок вакансії
Це схоже на попередню проблему, але йдеться про розділ «Навички», уточнює рекрутерка. «Часто це трапляється у senior, топових і С-level-спеціалістів. Вони думають: «Навіщо писати очевидне? Зрозуміло, що я це все знаю! Краще напишу, що в мене високий рівень комунікацій!», — наводить типовий приклад Самойлюк.
Вона рекомендує вказувати конкретні навички, які є в кожної позиції — профільні, технічні й управлінські. «Наприклад, директор із маркетингу має розкрити свої профільні навички в маркетингу, навички управління й технічні (володіння інструментами, програмами тощо)», — пояснює ІТ-рекрутерка.
Скептичне ставлення до терміну «фриланс»
«Саме слово „фриланс“ дискредитоване — воно асоціюється з неформальними робочими відносинами, незрозумілими умовами й відсутністю сплати податків. Поважні роботодавці хочуть працювати у правовому полі й очікують того самого від вас», — пояснює спеціалістка.
Марія Самойлюк радить означити цей період як «контрактна робота» або «contractor». «Це звучить більш професійно та зрозуміло», — резюмує вона.
Часті зміни роботи
«Навіть якщо є логічні пояснення до всіх звільнень, у резюме немає можливості все детально розписати. Без контексту це може виглядати як нестабільність або невміння працювати довгостроково, особливо якщо йдеться про контрактні позиції», — пояснює Марія Самойлюк.
У цій ситуації вона радить об'єднати кілька контрактів під одним заголовком, якщо це можливо, щоб уникнути враження частих змін.
Пропуски у хронології
ІТ-рекрутерка радить не залишати великі «пробіли» у своїй професійній біографії без пояснення. «На жаль, у нас усе ще низька толерантність до декретних відпусток, сімейних обставин, перерв за станом здоров’я, сабатікалів та інших career breaks», — зазначає вона.
Тож Марія Самойлюк радить пояснити ці пробіли так, щоби показати, що ви не втрачали кваліфікацію. «Це може бути робота за контрактом, pet-проєкти, волонтерство чи навчання», — додає спеціалістка.
Досвід у компаніях із сумнівними моральними цінностями
Рекрутерка також радить бути обережним з інформацією в резюме, якщо йдеться про досвід роботи в таких галузях, як, наприклад, гемблінг, адже роботодавці можуть сприймати це як «червоний прапорець».
«Зазначте навички, здобуті в цих сферах, але не акцентуйте увагу на самій галузі», — дає пораду Марія Самойлюк.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю в DevOps: 30 запитань і поради досвідченого ліда
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди й отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Ельдар Алієв, Lead DevOps Engineer у SoftServe, розповідає, що треба знати, щоб отримати перший офер DevOps і дає поради джунам від досвідченого сіньйора.