💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоРобота
23 вересня 2024, 15:19
2024-09-23
Один трюк з резюме допоміг студенту-програмісту отримати першу роботу: він використовував QR-код, щоб відстежити зацікавлених рекрутерів
Ануп Гатадж навчався на першому курсі магістратури в американському Університеті Карнегі-Меллон, коли придумав власну стратегію з пошуку роботи. Він тоді розумів, що на ринку праці важко знайти роботу студентам, які щойно закінчили університет, тому почав заздалегідь готуватися до цього.
Зараз Гатадж працює інженером-програмістом у Salesforce, а свою першу роботу отримав у Cisco завдяки своїй стратегії.
Гатадж створював індивідуальні резюме для кожного роботодавця. Хоча текст залишався незмінним, кожне резюме містило унікальний QR-код, який вів на сайт його особистого портфоліо.
Ідея полягала в тому, щоб роздавати їх, а потім відстежувати, хто з рекрутерів зацікавився його профілем настільки, що відсканував код.
«Я просто роздавав резюме і дивився, хто мені відповідає. Коли через дев’ять місяців прийшов час для для справжнього ярмарку вакансій, я зосередився на цих компаніях трохи більше», — розповів Гатадж в інтерв’ю для Business Insider.
Він подвоїв зусилля щодо створення власних резюме та поспілкувався з рекрутерами цих компаній, замість того, щоб відвідувати лише відомі компанії на кшталт Google та Meta, де були довжелезні черги.
«Це дуже допомогло, тому що після першого ж ярмарку вакансій, який я відвідав, мені зателефонували шість чи сім разів», — каже він.
Одним із них була компанія Cisco, де Гатадж отримав пропозицію роботи на повний робочий день.
Протягом наступних трьох років він працював у Cisco та SAP. У 2019 році він перейшов до Salesforce, де зараз працює інженером-програмістом в офісі компанії Bay Area.
Озираючись на резюме, яке він створив вісім років тому, є три речі, які Гатедж залишив би незмінними:
Одна сторінка. Програміст рекомендує дотримуватися односторінкового резюме, навіть якщо це означає скорочення розділів про навички та освіту.
Не надто підлаштовуйтесь під вакансію. Він не включав до свого портфоліо невеликі проєкти, які робив багато років тому лише для того, щоб здавалося, що вони відповідають поточній ролі.
Додайте посилання. Йому також сподобалося, що його резюме містить посилання на його особистий вебсайт і роботу над проєктом на GitHub. Замість того, щоб надсилати довге резюме, посилання можуть надати більше інформації, якщо менеджер з найму зацікавлений. За його словами, додавання зворотних посилань, як він робив під час ярмарку вакансій, також є хорошим способом відстежити, хто зацікавився вашою заявкою.
Є також кілька речей, які Гатедж змінив би:
Включив би проєкти з відкритим кодом. Проєкти у спільнотах з відкритим кодом, таких як Apache, стали для програміста поштовхом до кар'єрного росту відтоді, як він почав над ними працювати.
«Внесок у розробку відкритого коду подібний до реального досвіду роботи, який підтверджується галузевими експертами», — сказав він, додаючи його під даними про освіту. «Це буде чудовим сигналом для потенційних роботодавців, що мої знання та навички були оцінені експертами галузі і вже приносять користь».
Коригування досвіду роботи: писати про ранній досвід роботи важко, оскільки він часто мав обмежений вплив, сказав Гатадж.
І все-таки «я б, мабуть, більше дослідив, як це більше відповідає вакансіям, на які я претендую». Він також сказав, що перемістить досвід роботи вище розділу навичок, оскільки він розглядається як більша додана вартість.
CV чи резюме — ось у чому питання. Що кажуть рекрутери про ці документи для пошуку роботи в IT
Junior Manual QA Tester Юрій Ситніков шукає роботу вже майже рік. У його практиці — більше 100 відправлених резюме, 40 співбесід і стільки ж відмов, та майже в кожному з них обіцянки залишатися на зв’язку. Але, як розповідає герой, одного разу рекрутер, ознайомившись із резюме кандидата, попросив надіслати його CV. Судячи з коментарів під постом, небагато айтішників знають, чим відрізняються ці два документи. А деякі навіть вважають, що рекрутер із таким запитом вирішив повипендрюватися.
dev.ua розбирався, в чому різниця між CV (curriculum vitae) і резюме, в яких випадках і в яких компаніях потрібні ці документи, і чи можуть вони замінювати один одного.
«Розіслала 200+ резюме, фідбек поки негативний». Як вінницька лікарка тимчасово застрягла на порозі входу в IT
Софія Тимошенко — сімейна лікарка в одній із приватних лікарень Вінниці. Зі своїх 25-ти років 8 вона присвятила навчанню медичній справі та подальшій роботі у сфері. Проте сьогодні в дівчини є нова ціль — стати айтішницею. Наскільки можливо новачку безболісно «ввійти в IT» — читайте в нашому матеріалі.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
«Відмовили, навіть не глянувши в резюме, без жодної співбесіди». Розробник обурився рішенням GlobalLogic щодо його кандидатури. Історія з LinkedIn на 100+ коментарів
На ринку IT-рекрутингу новий скандал. Engineering Manager, Tech\Team Lead Владислав Михайлишин кілька днів тому написав обурений пост у LinkedIn щодо стандартів компанії GlobalLogic у спілкуванні з кандидатами.
Річ у тому, що Владислав отримав відмову від рекрутера, який, за словами інженера, не бачив резюме та не провів жодної співбесіди із кандидатом.
Айтішник поділився скріном листування з рекрутером GlobalLogic.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі