Шість «червоних прапорців» у резюме, які завадять вам отримати роботу. ІТ-рекрутерка змоделювала реакцію роботодавця
IT-рекрутерка Марія Самойлюк назвала шість «червоних прапорців» у резюме кандидата, які, на її думку, дуже часто можуть заважати отриманню пропозиції від роботодавця.
Опублікувавши цей допис на своїй сторінці в LinkedIn, вона підкреслила, що це є не просто її особистою позицією, а професійними спостереженнями за типовими реакціями різних роботодавців.
«Тобто кандидат міг успішно пройти HR-інтерв’ю, але керівник однаково не хотів його розглядати через певні нюанси в резюме», — зазначила Марія Самойлюк.
ІТ-рекрутерка виділила такі пункти:
Назва резюме не відповідає наявному досвіду
Наприклад, ви хочете «свічнутися», і називаєте резюме так, як називається вакансія. Але в досвіді вашої роботи немає нічого релевантного.
Самойлюк рекомендує переписати досвід у резюме через призму нової бажаної вакансії. «Акцентуйте увагу на тому, що виконували схожий функціонал або мали аналогічну роль на попередньому місці роботи, навіть якщо у вас була інша офіційна позиція», — радить вона.
Невідповідність навичок вакансії
Це схоже на попередню проблему, але йдеться про розділ «Навички», уточнює рекрутерка. «Часто це трапляється у senior, топових і С-level-спеціалістів. Вони думають: «Навіщо писати очевидне? Зрозуміло, що я це все знаю! Краще напишу, що в мене високий рівень комунікацій!», — наводить типовий приклад Самойлюк.
Вона рекомендує вказувати конкретні навички, які є в кожної позиції — профільні, технічні й управлінські. «Наприклад, директор із маркетингу має розкрити свої профільні навички в маркетингу, навички управління й технічні (володіння інструментами, програмами тощо)», — пояснює ІТ-рекрутерка.
Скептичне ставлення до терміну «фриланс»
«Саме слово „фриланс“ дискредитоване — воно асоціюється з неформальними робочими відносинами, незрозумілими умовами й відсутністю сплати податків. Поважні роботодавці хочуть працювати у правовому полі й очікують того самого від вас», — пояснює спеціалістка.
Марія Самойлюк радить означити цей період як «контрактна робота» або «contractor». «Це звучить більш професійно та зрозуміло», — резюмує вона.
Часті зміни роботи
«Навіть якщо є логічні пояснення до всіх звільнень, у резюме немає можливості все детально розписати. Без контексту це може виглядати як нестабільність або невміння працювати довгостроково, особливо якщо йдеться про контрактні позиції», — пояснює Марія Самойлюк.
У цій ситуації вона радить об'єднати кілька контрактів під одним заголовком, якщо це можливо, щоб уникнути враження частих змін.
Пропуски у хронології
ІТ-рекрутерка радить не залишати великі «пробіли» у своїй професійній біографії без пояснення. «На жаль, у нас усе ще низька толерантність до декретних відпусток, сімейних обставин, перерв за станом здоров’я, сабатікалів та інших career breaks», — зазначає вона.
Тож Марія Самойлюк радить пояснити ці пробіли так, щоби показати, що ви не втрачали кваліфікацію. «Це може бути робота за контрактом, pet-проєкти, волонтерство чи навчання», — додає спеціалістка.
Досвід у компаніях із сумнівними моральними цінностями
Рекрутерка також радить бути обережним з інформацією в резюме, якщо йдеться про досвід роботи в таких галузях, як, наприклад, гемблінг, адже роботодавці можуть сприймати це як «червоний прапорець».
«Зазначте навички, здобуті в цих сферах, але не акцентуйте увагу на самій галузі», — дає пораду Марія Самойлюк.
«Ловушка начинающего». 5 самых распространенных ошибок джунов на собеседованиях и как их избежать
Наверное, каждый хоть раз в жизни переживал ситуацию, когда после собеседования вместо приглашения на работу приходил отказ. Как же так? Это несправедливо!» — многие из нас жаловались на судьбу и не понимали, что пошло не так. Екатерина Никитина, SoftServe IT Academy Recruiter, рассказала о пяти самых популярных ошибках начинающих кандидатов на собеседованиях.
Два месяца поисков, 80 отзывов, 12 собеседований и два офера. Как айтишник из Казатина с сертификатом Google и двумя пет-проектами работу искал
Начинающий айтишник Максим Наталчук поделился в LinkedIn собственным опытом поиска работы. Парень, согласно профилю, работает National Information Management Officer (Data Analyst) в компании iMMAP. Но желаемому оферу предшествовал непростой путь. С позволения автора, dev.ua публикует историю Максима о поиске работы в IT.
«Вряд ли можно верить фидбекам компаний». Тестовое в IT: делать или не делать? Отвечают айтишники
Дизайнер Анна Лазурко пожаловалась в LinkedIn, что ни одна компания, в которую она делала тестовое, не предоставила фидбек по ее просьбе или без него. «Получили, заигнорили на неделю-две, а затем „двигаемся с другим кандидатом“. Это вообще единственная фраза, которой мне отказывают. Как понять, что ты делаешь что-то не так и не то, когда нет ни одного фидбека?» — спросила разочарованная специалист.
Мануал для джуна. Что нужно знать начинающему в DevOps: 30 вопросов и советы опытного лида
Джунов, которые ищут работу, проходят кучу собеседований и получают отказы вместо оффера, во время войны стало больше. А все потому, что к собеседованиям необходимо тщательно готовиться. dev.ua начинает серию материалов о том, что нужно знать джунам для прохождения собеседования и получения вожделенного оффера от первого работодателя. Эльдар Алиев, Lead DevOps Engineer в SoftServe, рассказывает, что нужно знать, чтобы получить первый оффер DevOps и дает советы джунам от опытного синьора.